שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

הנסיון לבלום את הפסקת משלוחי בעלי החיים לישראל נחסם זמנית

הבוקר נדחה הערר שהגיש שר החקלאות אורי אריאל נגד החלטת ועדת השרים לחקיקה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר להפסקה מדורגת של המשלוחים החיים. משרד החקלאות רשאי לנסח הצעת חוק ממשלתית עד לחודש אוקטובר, ואם לא יעשה כן תמשיך הממשלה בקידום הצעת החוק של זוהר

נורית קדוש 13:2415.07.18

הנסיון לבלום את הפסקת משלוחי בעלי החיים החיים לישראל נחסם זמנית. הבוקר נדחה הערר שהגיש שר החקלאות אורי אריאל נגד החלטת ועדת השרים לחקיקה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר להפסקה מדורגת של המשלוחים החיים. הממשלה קבעה כי משרד החקלאות רשאי לנסח הצעת חוק ממשלתית עד לחודש אוקטובר, ואם לא יעשה כן תמשיך הממשלה בקידום הצעת החוק הפרטית.

 

הנושא הובא לישיבת הממשלה לאחר שבשבוע שעבר ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של מיקי זוהר להפסיק בתוך שלוש שנים את המשלוחים של בעלי החיים באוניות משא לישראל. יממה לאחר אישור ההצעה בועדת שרים, הגיש שר החקלאות אורי אריאל ערר על החלטת הוועדה.

 

ח"כ מיקי זוהר ח"כ מיקי זוהר צילום: עומר מסינגר

 

 

הצעת החוק, שמוביל ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), מבקשת לקבוע מכסות מוגבלות ליבוא עגלים וכבשים במשלוחים החיים מאוסטרליה ומאירופה עד להפסקתו בתוך 3 שנים. עפ"י ההצעה, ב-2019 המכסה לא תעלה על 75% ממספר בעלי החיים שיובאו ב-2017, ובשנתיים הבאות תצטמצם בשיעור ניכר, שייקבע ע"י שר החקלאות בהתאם להתפתחויות בשוק.

 

להצעת החוק הצטרפו שורה ארוכה של חברי כנסת מימין ומשמאל. "בעלי-החיים מיובאים מאוסטרליה ומאירופה, במסעות ימיים ממושכים, שעשויים להימשך שבועות", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק. "במהלך המסע בעלי-החיים מוחזקים בצפיפות קשה, מתבוססים בצואתם ובצואת חבריהם, וסובלים מעומסי חום, מטלטלות הדרך ומפגיעות קשות נוספות. רבים מהם חולים ורבים אינם שורדים. מומחים וגופים מקצועיים בארץ ובעולם שותפים כולם לעמדה לפיה יש להימנע ככל הניתן מהובלת בעלי-חיים חיים, לקצר את משכי ההובלה ככל הניתן ולהמיר משלוחים חיים בסחר בבשר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x