$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מועצת החלב לא ממתינה לבג"ץ: הודיעה לרפתנים על העלאת מחיר המטרה ל-2.07 שקלים לליטר

על פי הודעת המועצה, שלא המתינה להכרעת בג"ץ בעתירה שהגישה טרה, המחיר יחול רטרואקטיבית על החלב הגולמי שרכשו המחלבות מאז תחילת החודש

נורית קדוש 15:1311.07.18

מועצת החלב לא ממתינה להכרעת בג"ץ בעתירה שהגישה טרה לפני שבוע וחצי. ל"כלכליסט" נודע כי מועצת החלב הוציאה למחלבות הודעת עדכון למחיר החלב הגולמי ולפיה המחיר ברבעון השלישי השנה יעמוד על 2.07 שקלים לליטר - עלייה של 8.23 אגורות לליטר.

 

על פי הודעת המועצה, המחיר יחול רטרואקטיבית על החלב הגולמי שרכשו המחלבות מאז תחילת החודש. ההודעה על העלאת המחיר נשלחה במועד בו המחלבות נערכות לשלם על החלב שרכשו מהרפתנים בשבוע הראשון של החודש.

 

כזכור, מחיר המטרה צפוי היה לעלות ב-6.23 אגורות לליטר, אולם בעקבות התערבות מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, שחשף כי לא היתה הסכמה על גובה העלאת מחיר המטרה, יש לכנס את ועדת היישום לדיון נוסף. בתום דיון טלפוני, קבעה ועדת היישום כי המחיר יעלה כאמור ב-8.23 אגורות לליטר.

 

לטענת מועצת החלב, היועץ המשפטי של המועצה הונחה על ידי משרד המשפטים שלא לפרסם את מחיר המטרה החדש, עד לדיון בעתירת טרה, שדרשה להקפיא את העלאת המחיר עד להעלאת מחיר מוצרי החלב שבפיקוח. המועצה לא פרסמה את המחיר החדש עד היום, המועד בו המחלבות נדרשות לשלם לרפתנים עבור החלב שרכשו בשבוע הראשון של החודש.

 

 

מוצרי חלב מוצרי חלב צילום: מיקי נעם אלון

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x