$
פרסום ושיווק

המדינה מבקשת ארכה עד יום שלישי בגיבוש עמדתה ביחס לבג"ץ טרה

מחלבת טרה הגישה לפני שבוע עתירה לבג"ץ עם דרישה לצו מניעה נגד העלאת מחיר המטרה. זאת על רקע סירובו של שר האוצר לאמץ את המלצת ועדת המחירים שהמליצה בחודש מרץ על העלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח ב-3.4%

נורית קדוש 16:5308.07.18

המחלוקת בין מנכ"ל משרד החקלאות ליועצת המשפטית של המשרד, הובילה את המדינה לבקש ארכה בגיבוש והעברת עמדתה ביחס לבג"ץ טרה. לכלכליסט נודע כי היום, המועד האחרון להעברת עמדות הצדדים בבג"ץ, ביקשה המדינה בשם משרד החקלאות ארכה: "דרוש פרק זמן קצר נוסף לצורך הגשת התגובה. על כן מבוקש כי יתאפשר להגיש את התגובה עד יום 10.7.18".

 

 

 

התאחדות מגדלי הבקר המייצגת את הרפתנים, העבירה את עמדתה באמצעות עורכי הדין רן שפרינצק וניר נורדן ממשרד ארדינסט בן נתן טולידאנו ושות', במסגרתה תקפה חזיתית את טרה וסיפקה תחמושת לשר האוצר משה כחלון המתנגד להעלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח. ההתאחדות בראשות אביתר דותן, ביקשה לדחות את העתירה, בין היתר כיוון שהמחלבות מייצרות מוצרים שלא בפיקוח ויכולות להעלות את מחירם עד שתתברר סוגיית מחירי המוצרים שבפיקוח אותם שר האוצר משה כחלון מתנגד להעלות.

 

שר האוצר משה כחלון. מסרב לאמץ את המלצת ועדת המחירים שהמליצה בחודש מרץ על העלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח שר האוצר משה כחלון. מסרב לאמץ את המלצת ועדת המחירים שהמליצה בחודש מרץ על העלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח צילום: מוטי קמחי

 

מחלבת טרה הגישה לפני שבוע עתירה לבג"ץ עם דרישה לצו מניעה נגד העלאת מחיר המטרה (מחיר החלב הגולמי - נ"ק). זאת על רקע סירובו של שר האוצר משה כחלון לאמץ את המלצת ועדת המחירים שהמליצה בחודש מרץ על העלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח ב-3.4%. שופט בית המשפט העליון נעם סולברג קבע כי תגובת משרדי האוצר והחקלאות לעתירת טרה מקבוצת קוקה-קולה, תנתן עד 8.7.18. כפי שנחשף באתר כלכליסט, מחלוקת בין מנכ"ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו והיועצת המשפטית של המשרד עו"ד אפרת אביאני, גילגלה את ההחלטה בנוגע לעמדת המדינה בעניין בג"ץ שהגישה מחלבת טרה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

במסמך שהעביר לעו"ד רועי שוויקה ממחלקת הבג"צים, חשף בן אליהו את המחלוקת הפנים משרדית ביחס לסמכותו לאשר את העלאת מחיר המטרה. "לאחרונה הוגשו נגד המדינה מספר עתירות לבג"ץ בעניין הפיקוח על משק החלב", כתב בן אליהו. "לאחר בחינה של העתירות השונות עמדתי המקצועית, מתוך אחריות למניעת קריסת משק החלב היא; כי על המדינה לקבל את טענת העותרים בבג"ץ טרה וזאת כל עוד שר האוצר אינו חותם על הצו המעלה את המחיר המפוקח לצרכן, או כל עוד משרד האוצר לא מסבסד את הגירעונות של המחלבות עקב החלטתו לא להעלות את מחיר מוצרי החלב המפוקחים".

 

בן אליהו הוסיף: "עוד אציין, כי איני מקבל את עמדתה של יועמ"ש המשרד עו"ד אפרת אביאני המבקשת לקבוע כי ההחלטה על העלאת "מחיר המטרה" איננו בגדר סמכותי כי אם פעילות טכנית בלבד, וזאת כי האחריות לקיום משק החלב הינו באחריותי, והיא לא תישא באחריות אם חלילה ייווצר עיוות של משק החלב אלא רק אני כמנכ"ל משרד החקלאות. פרשנות חקיקתית שמובילה למניעת קריסת ענף משק החלב מובילה לאמץ את פרשנותי לחוק". בן אליהו ביקש כי היועץ המשפטי לממשלה יכריע במחלוקת ויגבש את עמדת המדינה.

 

הרפתנים מסרו בתגובתם כי "העתירה שבכותרת, והבקשה למתן צו ביניים שהוגשה במסגרתה, הינן משוללות כל יסוד משפטי, ואף הוגשו בחוסר תום לב". עוד לטענת ההתאחדות, יש לסלק את העתירה על הסף בשל כך שעניינה נמצא בסמכותו של בית המשפט לעניינים מינהליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x