$
פרסום ושיווק

נתניהו התקפל בגלל האירוויזיון: תאגיד השידור לא יפוצל

הסיבה: חוות דעת משפטית של היועמ"ש מנדלבליט, לפיה פיצול התאגיד עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל ולכן יש לקדם תיקון חקיקה

אביב גוטר 11:5926.06.18

ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר בו מפיצול תאגיד השידור הציבורי בעקבות החששות שעלו בנוגע לקיום תחרות האירוויזיון בירושלים בשנה הבאה.

 

 

 

 

בישיבה שנערכה אצל ראש הממשלה בנוכחות שר התקשורת איוב קרא, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר התיירות יריב לוין והגורמים המשפטיים בראשות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הוצגה חוות הדעת המשפטית של האחרון, לפיה פיצול התאגיד עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל בשנה הבאה ולכן יש לקדם תיקון חקיקה.

 

רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו צילום: רויטרס

 

 

כזכור, באפריל בשנה שעברה הושג מתווה פשרה בין נתניהו לשר האוצר משה כחלון לגבי הקמת התאגיד החדש וסגירת רשות השידור, לפיו הוחלט לפצל את חטיבת החדשות לידי תאגיד נפרד. בעקבות ההחלטה עתר התאגיד לבג"ץ. בדיון שהתקיים בנובמבר האחרון הביעו שופטי בית המשפט את מורת רוחם מהליך שכזה ורמזו לנציגי המדינה לסגת מהחקיקה. הממשלה החליטה להישאר ולהמתין להכרעת בג"ץ שטרם פורסמה, אולם כעת נדמה כי העתירה תתייתר.

 

 

אולפני השידור של כאן במודיעין אולפני השידור של כאן במודיעין צילום: יוסי אלוני

 

 

בחודש שעבר זכתה נטע ברזילי בתחרות האירוויזיון, מה שמקנה לישראל את האפשרות לארח את התחרות בשנה הבאה. תאגיד השידור האירופי הקנה לתאגיד השידור הישראלי חברות זמנית, אולם כחלק מתנאי קיום התחרות נקבע כי המדינה המארחת נדרשת להיות חברה קבועה באיגוד השידור האירופי. תנאי נוסף, השזור בחרות קבועה באיגוד, קובע כי הערוץ המשדר את התחרות חייב לכלול מערכת חדשות עצמאית. כתוצאה מהליך החקיקה מהשנה שעברה עלה חשש בנוגע לקיומה של התחרות בישראל.

 

 

נטע ברזילי באירוויזיון. ביצוע מנצח נטע ברזילי באירוויזיון. ביצוע מנצח צילום: רויטרס
בטל שלח
    לכל התגובות
    x