$
פרסום ושיווק

איגוד השידור האירופי רומז: אם יפוצל תאגיד השידור - האירוויזיון בישראל בספק

ממכתב שנשלח ליו"ר תאגיד השידור הציבורי עולה כי אם תפוצל חטיבת החדשות לתאגיד נפרד, EBU צפויה לשלול את חברות התאגיד - דבר שעשוי להטיל ספק על קיומו של האירוויזיון בישראל

אביב גוטר 12:1918.06.18
אי הוודאות בנוגע לקיומה של תחרות האירוויזיון בישראל בשנה הבא מחריפה. איגוד השידור האירופי (EBU) שיגר מכתב ליו"ר תאגיד השידור הציבורי גיל עומר והמנכ"ל אלדד קובלנץ בנוגע לחברותם הקבועה באיגוד. מהמכתב עולה כי אם תפוצל חטיבת החדשות לתאגיד נפרד (תיקון מספר 8) – הליך המתנהל בימים אלו בבג"ץ – EBU צפויה לשלול את חברות התאגיד.

 

 

 

לתאגיד השידור הציבורי הוענקה חברות זמנית באיגוד, זאת לאחר שרשות השידור שהייתה חברה קבועה בה נסגרה בשנה שעברה. בימים הקרובים צפויה להתכנס האסיפה הכללית של ה-EBU ולהכריע בנוגע לתוקפו של מעמד התאגיד כחבר זמני עד להחלטת בג"ץ.

 

 

יו"ר כאן גיל עומר יו"ר כאן גיל עומר צילום: אוהד צויגנברג

 

"אם בג"ץ יאשר את תיקון מספר 8 לחוק השידור הציבורי, במסגרתו תפוצל חטיבת החדשות לידי תאגיד נפרד בו תילקח השליטה המערכתית, ל-EBU עשויות להיות הסתייגויות בנוגע לחברות על הבסיס הזה והחברות החדשה תידרש להיבחן מחדש על ידי כל הגופים המפקחים של איגוד השידור", כך נכתב. ב-EBU הדגישו כי "אנחנו לא מכירים עוד ארגון שידור ציבורי שמפעיל מערכת חדשות כיישות נפרדת עם מינהל נפרד".

 

עתירה שהגיש תאגיד השידור הציבורי נגד הכנסת והממשלה עומדת ותלויה להכרעת בג"ץ. באפריל שנה שעברה הועבר תיקון לחוק השידור הציבורי בו הוחלט להפריד את חטיבת החדשות ולהקים עבורה תאגיד נפרד. לאחר שאושרה החקיקה, בג"ץ הורה על צו מניעה זמני שמותיר את חטיבת החדשות בתאגיד, צו שעומד על כנו בעת הנוכחית.

 

בפני הממשלה דילמה משמעותית, שכן אם בג"ץ יכריע על פיצול התאגיד הוא מצד אחד יאשר את החלטת המחוקק ומצד שני עשוי להטיל ספק על קיומו של האירוויזיון בישראל. גורמים בליכוד מספרים כי הממשלה לא יכולה להרשות לעצמה תקרית מביכה נוספת לאחר שנבחרת ארגנטינה ביטלה השתתפותה במשחק ידידות מול נבחרת ישראל ברגע האחרון בגלל מעורבות פוליטית. אחד הפתרונות שהוצעו הוא הוראת שעה שתעכב את החלת התיקון, במהלך שעשוי לסלול את דרכה של ישראל לאירוח התחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x