$
פרסום ושיווק

מנכ"ל אסם לעובדים: ההשקעה בארץ תגדל

יממה לאחר שנודע כי נסטלה תעביר את הניהול הפיננסי לאוקראינה, מנכ"ל אסם שלח מכתב הרגעה לעובדים, החוששים מזליגת ההתייעלות למחלקות נוספות

נורית קדוש 08:3911.06.18

מנכ”ל אסם איציק צאיג פועל להרגעת חששות העובדים, יממה אחרי שנחשף ב”כלכליסט” כי נסטלה העולמית, הבעלים של אסם, פועלת להעביר לאוקראינה את הניהול הפיננסי של החברה וצפויה לפטר עשרות עובדי הנהלת חשבונות. במכתב ששלח צאיג לעובדים, והגיע לידי “כלכליסט”, הוא התחייב כי נסטלה תמשיך להשקיע בישראל.

 

"בשלוש השנים האחרונות הושקעו בישראל על ידי נסטלה באמצעות אסם כ־500 מיליון שקל שהופנו להקמת מפעל הבמבה החדש, פתיחת קווי ייצור חדשים בכל המפעלים, הכשרות עובדים, הסבת המפעלים לגז טבעי, הטמעת טכנולוגיות ופיתוח אוטומציה שתתרום להגדלת הפריון. תנופת ההשקעות תימשך גם בשנים הבאות ותסייע להמשך הצמיחה של אסם בישראל ובשווקים בינלאומיים".

 

צאיג הוסיף כי אסם תקלוט במהלך השנה כ־200 עובדים למשרות מפתח בחברה ובמפעליה. הכוונה לעובדי ייצור, מהנדסים, עובדי אבטחת איכות, כלכלנים, אנשי שיווק ואנשי מכירות. בנוגע להעברת הנהלת החשבונות לאוקראינה, הסביר צאיג לעובדים שמדובר במהלך שהוא חלק מתהליך של "מצוינות עסקית", שכולל הטמעת טכנולוגיות חדשניות, שיפור תהליכים וקבלת שרות ממרכזים בינלאומיים של נסטלה.

המנכ"ל איציק צאיג. המעבר לאוקראינה הוא חלק מ"מצוינות עסקית" המנכ"ל איציק צאיג. המעבר לאוקראינה הוא חלק מ"מצוינות עסקית" צילום: עמית שעל

 

 

אלא שהעובדים חוששים מכרסום אטי שעלול להגיע בשלב הבא להעתקת מפעלי הייצור למדינה הזרה: "השכר באוקראינה נמוך בשיעור ניכר מזה שבישראל וגם הרגולציה פחותה, כך שלא מן הנמנע שיגיע יום ובנסטלה יחליטו שיותר משתלם להם לייצר בחו"ל", הביע עובד אסם את חששותיו.

 

הדאגות של העובדים מובנות, שכן קודם להחלטה על העברת הנהלת החשבונות מישראל לאוקראינה, סגרה החברה את מחלקת הביקורת והעבירה את עובדיה לתפקידים אחרים במחלקה הכלכלית. מהלכים אלו יצאו לדרך לאחר שנחשף כי מנכ"ל אסם איציק צאיג יסיים בעוד שלושה חודשים את כהונתו, ואת מקומו יתפוס אבי בן אסייג. חצי שנה לאחר מכן צפוי דן פרופר, בן למשפחת המייסדים ומעמודי התווך של החברה, לסיים את כהונתו כיו"ר אסם. זאת כשנתיים לאחר שהשלימה נסטלה את ההשתלטות על החברה ומחיקתה מהבורסה בתל אביב. סימן נוסף לטשטוש הישראליות של אסם היה מינוי ג'ורג' לאמפס לסמנכ"ל הכספים של אסם ולמשנה למנכ"ל. לאמפס, שהחליף את רו"ח פני קימלמן, שכיהן בתפקיד במשך עשרות שנים, הגיע לישראל מתפקידו האחרון כסמנכ"ל כספים בנסטלה אוקראינה.

 

מאסם נמסר: "במסגרת שיפור תהליכים וקבלת שירות ממרכזים בינלאומיים של נסטלה הושגו הבנות במסגרתן החברה תיפרד ממספר מצומצם של עובדים בהנהלת החשבונות של החברה. תהליך הפרישה נעשה בהסכמה, בתנאים נדיבים ותוך הדברות עם ועד העובדים וההסתדרות. היות שאסם הפכה מחברה ציבורית לחברה פרטית, התייתר הצורך ביחידת ביקורת נפרדת והצוות, המונה שלושה עובדים, פועל כחלק מהמחלקה הכלכלית. מהלכים אלו מובילים לחשש כבד בקרב עובדי אסם שחלקים נוספים יועברו לניהול החברה בחו"ל ויופקעו מידיהם, כולל חלק מהייצור המקומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x