$
פרסום ושיווק

שופרסל מכינה את הקרקע להרחבת הסחר המקוון: תשקיע 600 מיליון שקל בהקמת מרכז Online

דירקטוריון החברה אישר היום מהלכים להשכרה, תכנון והקמה של מחסני הפצה אוטומטיים במודיעין ובקדימה שיקדמו את תוכניות החברה להתרחבותה בתחום המסחר המקוון תחת המותג אמריקן אאוטלט

נורית קדוש 17:2429.05.18

שופרסל נערכת להעצים את פעילות האון ליין. דירקטוריון החברה אישר היום (ג') תכנון והקמה של מחסני הפצה אוטומטיים בהשקעה של 600 מיליון שקל, שישרתו את פעילות ה-Online של החברה. הדירקטוריון אישר את התקשרות שופרסל בהסכם עם צד שלישי אשר יספק ויקים את פעילות האוטומציה למרכז אוטומטי חדש במודיעין שישתרע על פני 34 אלף מ"ר אותו תקים החברה, וכן למחסן קיים של החברה בקדימה בשטח בנוי של כ-8,100 מ"ר אשר ישמש גם הוא כמרכז אוטומטי לפעילות ה-Online.

 

בנוסף אישר דירקטוריון החברה, את התקשרות החברה בהסכם עם אמות השקעות בע"מ ("אמות"), לפיו תרכוש החברה מאמות 25% מזכויות החכירה שיש לאמות במקרקעין פנויים בשטח של כ-34 דונם באזור התעשייה במודיעין, כאשר הצדדים יקימו עליו במתכונת של עסקה משותפת, מרכז לוגיסטי בהיקף של כ-34 אלף מ"ר ומבנה משרדים בהיקף של כ-6,000 מ"ר, כאשר חלקי הצדדים בפרויקט יהיו 25% לשופרסל ו-75% לאמות, בחלקים בלתי מסוימים ביניהם. שופרסל תשכור מהעסקה המשותפת, בשכירות לטווח ארוך, את המרכז הלוגיסטי, אשר ישמש כמרכז אוטומטי לפעילות ה-Online של החברה.

 

סך ההשקעות בגין הקמת המרכזים האוטומטיים במודיעין ובקדימה כאמור לעיל מוערכות, נכון למועד הדו"ח, בכ-600 מיליון שקל, כאשר רוב הסכום כאמור הינו בגין התשלום עבור ציוד האוטומציה והקמתו, והן תיפרשנה על פני תקופה של כארבע שנים.

  

 צילום: אביגיל עוזי

 

החברה מעריכה כי מועד ההפעלה של המרכז האוטומטי בקדימה ושל המרכז האוטומטי במודיעין יהיה בחציון השני של שנת 2020 ובחציון הראשון של שנת 2022, בהתאמה.

  

המרכזים האוטומטיים יוכלו לשרת את שופרסל גם בתכניותיה העתידיות לפעול כאתר סחר מקוון תחת המותג אמריקן אאוטלט, שיאפשר רכישת מוצרים ביבוא אישי ללא מע"מ ומכס ממחסני ענק בארה"ב. האתר צפוי לעלות בשבועות הקרובים.

 

לאחרונה, חשפה הרשת בטעות את האתר, כששלחה הודעות לחברי מועדון להתרשם ממנו ולקנות דרכו. "אנחנו מתרגשים לבשר כי אתר אמריקן אאוטלט בשיתוף שופרסל עולה בקרוב לאוויר, עם מגוון גדול של מוצרים במחירים מצוינים ישירות מארה"ב, והכל עם שליח עד לדלת או באיסוף עצמי קרוב לבית. אתם נבחרתם להיות הראשונים לחוות ולהתרשם מהאתר שלנו", נכתב בהודעה שנשלחה לקבוצת לקוחות. ההודעה הופצה בטעות לקבוצת לקוחות, לאחר שהיא נשלחה לעובדי החברה במהלך פיילוט פנימי. במסגרת הפיילוט, שופרסל העניקה למשתמשים הראשונים קופון הנחה בסך 30 דולר (כ-100 שקל) אשר אפשר להם להשתמש ולהתנסות ברכישה.

 

היקף פעילות האון ליין של שופרסל עומד על כ-11.2% לעומת 8.6% אשתקד. הערכות הן כי המרכזים האוטומטיים יאפשרו לרשת הן להגדיל את היקף המכירות המקוונות והן לחסוך בהוצאות ההפעלה של המיזם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x