שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

חודשו המגעים למיזוג בין רשת וערוץ 10; התקרבות בעמדות הצדדים

את השיחות מובילים שמואל גורטלר יו"ר ערוץ 10 ויוסי רוזן יו"ר רשת. במהלך השנתיים האחרונה רשת וערוץ 10 קיימו מגעים רבים לקראת הסכמה על מיזוג שעד כה לא הבשילו

גולן חזני 11:3714.03.18
המגעים למיזוג בין רשת וקבוצת RGE, בעלת השליטה בערוץ 10, חודשו לאחרונה לאחר שהופסקו לפני כשלושה חודשים. לכלכליסט נודע כי בשיחות בין הצדדים חלה התקדמות.

 

 

 

את השיחות מובילים שמואל גורטלר יו"ר ערוץ 10 ויוסי רוזן יו"ר רשת, לצד עורכי הדין המלווים את הצדדים. למעשה זו הפעם הראשונה שהשיחות מתחדשות לאחר הפיצול של ערוץ 2 לשני ערוצים.

 

במהלך השנתיים האחרונה רשת וערוץ 10 קיימו מגעים רבים לקראת הסכמה על מיזוג שעד כה לא הבשילו. המחלוקות הן בעיקר סביב השאלה לגבי השליטה בגוף הממוזג, ויתכן שההתקדמות נוגעת לפתרון אפשרי של הסוגיה.

 

יוסי רוזן יוסי רוזן צילום: עמית שעל

 

 

במאי 2017 פורסם כי שני הצדדים קיימו בדיקות ושיחות ראשונות עם רשות ההגבלים במטרה לבצע בחינה ראשונית של אפשרות למיזוג. אך עד כה לא הוגשה כל בקשה רשמית למיזוג, וגם המגעים מול הרשות הופסקו.

 

בתעשיה סבורים כי לאחר הפיצול מתקשים שלושת הערוצים להגיע לרווחים, בעיקר לאור העובדה שגם עד לחודש אוקטובר האחרון - המועד בו פוצל ערוץ 2, התקשו שני הערוצים קיימים להרוויח, ובעליהם נדרשו להזרים להם הון. עוגת הפרסום שאיננה גדלה והאיומים מצד נטפליקס, אמזון, פייסבוק וגוגל שימשכו אליהן נתח מעוגת הפרסום, לא מקלה על הערוצים הישראלים, והצורך במיזוג בין שתי שחקניות נראה מיידי.

 

רשת וקשת מחזיקות יחד בחברת חדשות משותפת אולם מחויבות לפצל אותה בשלב מסויים ולאור הסיכוי הנמוך שכל אחת תחזיק מערכת חדשות משל עצמה, בעלויות יקרות, הרי שגם נתון זה מזרז את המגעים למיזוג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x