$
פרסום ושיווק

ממחר: שופרסל תחל להנפיק כרטיסי מועדון של ויזה כאל

חודשיים לאחר שנחתם ההסכם בין החברות יוקמו דוכנים להחתמת לקוחות על הנפקת כרטיסי אשראי של ויזה כאל. לקוחות שופרסל המחזיקים בכרטיס אשראי של לאומי קארד יוכלו לעשות בו שימוש עד שיפוג תוקפו

נורית קדוש 14:1416.01.18

חודשיים אחרי שחתמו על הסכם להקמת מועדון שופרסל-כאל, תחל החברה בהנפקת כרטיס אשראי כאל ללקוחות הרשת. בכך, תסתיים השותפות ארוכת השנים של שופרסל עם לאומי קארד בתחום האשראי ללקוחות הרשת. החל ממחר (ד') יוקמו בחלק מסניפי שופרסל עמדות להחתמת לקוחות הרשת על הסכם הנפקת כרטיס אשראי חדש של כאל ושופרסל. בהמשך ולאורך השבועות הקרובים, תורחב פריסת דוכני ההחתמה לכלל סניפי שופרסל בכל רחבי הארץ.

 

הבוקר (ג') אמר איציק אברכהן במסגרת השקת חנות ייעודית למכירה לעסקים קטנים כי ההסכם עם כאל ישרת את הרשת בצורה חיובית "אנחנו מתחילים השבוע להנפיק את כרטיסי האשראי החדשים של שופרסל עם כאל ואני משוכנע שמדובר במהלך עסקי מצויין לרשת וללקוחותיה בשנים הקרובות".

 

למרות שההסכם עם לאומי קארד הסתיים, יוכלו לקוחות שופרסל המחזיקים בכרטיס האשראי של לאומי קארד להמשיך ולעשות בו שימוש עד שיפוג תוקפו, כך שלא קיים עבורם צורך ממשי להצטרף לכרטיס של כאל.

 

בשופרסל התלבטו בין הצעות חברות האשראי עד שבחרו בכאל וניתן להעריך שההתחייבות של כאל לשימור היקף ההכנסות הקיימות של שופרסל ממועדון כרטיסי האשראי, סלל את דרכה לחתימה על הסכם עקרונות לפיו תנפיק ותנהל החברה את מערך האשראי של רשת המזון הגדולה בישראל.

 

 

מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן צילום: עמית שעל

 

מהסכם העקרונות שחתמו הצדדים, עולה כי האחרונה התחייבה כי הכנסות שופרסל מפעילות האשראי יעמדו על 65-73.7 מיליון שקל בשנה. זאת בדומה להכנסות הרשת מפעילות האשראי בשנה החולפת. ההתחייבות למינימום ההכנסות נגזרת מהתחייבות כא"לבהסכם העקרונות כי במקרה שסך ההכנסות של שופרסל פיננסים מפעילות מועדון האשראי יפחת מ-65 מיליון שקל בשנה במהלך כל אחת משלוש השנים הקרובות, כאל תשלם לחברה את ההפרש עד תום הרבעון הראשון בכל שנה ביחס לשנה הקודמת. זאת ועוד, שופרסל פיננסים זכאית לשני בונוסים של 35 מיליון שקל כל אחד בתום השנה הרביעית והשמינית להסכם. גיוס חלקי בלבד של מחזיקי כרטיס האשראי של הרשת שמספרם עומד היום על כ-505 אלף שקל, עלול להוביל לירידה בהיקפי פעילות הכרטיס וניתן להעריך שמכאן נקבע מנגנון הפיצוי.

 

ההסכם מסדיר, בין היתר, את ההטבות שיינתנו ללקוחות שיחזיקו בכרטיס מועדון האשראי הן מצדה של כאל והן מצדה של שופרסל פיננסים שלאחר מימוש האופציות מול פז ולאומי קארד, תהיה בבעלות מלאה של החברה, הוראות הנוגעות לגיוס לקוחות למועדון האשראי, תקציבי שיווק ופרסום, חלוקת עלויות והוראות הנוגעות לעמלות שייגבו ממחזיקי הכרטיס. מסמך העקרונות מסדיר גם את האפשרות שהכרטיסים יירשמו תחת BIN) Bank Identification Number) של שופרסל פיננסים, דבר אשר אמור להקל על על שופרסל לשמר את מועדון האשראי לאחר תום ההסכם עם כאל, גם אם ההסכם בין השתיים לא יחודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x