$
פרסום ושיווק

נשיא הפדרציה האיטלקית למזון: תקנות סימון המזון - מסכנות את היצוא לישראל

ד”ר לואיג’י סקורדמאליה פנה לשגריר ישראל באיטליה והזהיר: "אף יצרן לא יוכל לשנות את האריזות לייצר ולשנע ולהחליף את המוצרים תוך 3 חודשים כפי שדורשת הוועדה"

נורית קדוש 08:1013.12.17

מסע הלחצים של היבואנים נגד תקנות סימון המזון נמשך. לקראת דיון שיתקיים היום (ד') בוועדת העבודה והרווחה בתקנות, פנה נשיא הפדרציה האיטלקית למזון ומשקאות, ד”ר לואיג’י סקורדמאליה, לשגריר ישראל באיטליה והזהיר כי יישום התקנות ישתק את יבוא מוצרי המזון הפופולרים מאיטליה. “אף יצרן לא יוכל לשנות את האריזות לייצר ולשנע ולהחליף את המוצרים תוך 3 חודשים כפי שדורשת הוועדה ולכן ייאלצו היצרנים האיטלקים להפסיק את היצוא לישראל עד שיושלמו כל השינויים”, כתב במכתבו.

 

 

 

 

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב צילום: נמרוד גליקמן

 

 

עוד הוסיף סקורדמאליה כי המהלך יגרום להיעלמות חברות בינוניות ומטה מהשוק בישראל, כי עבורן תוספת העלות ליצירת השינויים הנדרשים לא תהיה כדאית. הדיון היום יוצא לדרך לראשונה ללא שר הבריאות יעקב ליצמן, שהתפטר לפני שבועיים וחצי. טרם התפטרותו השתתף ליצמן בדיון ראשון בתקנות וחזר על כוונתו לפעול שתקנות סימון המזון יכנסו לתוקף במרץ 2018. זאת למרות שחוק מזון ארוז קובע כי שינויים באריזות ייכנסו לתוקף אחת לשנתיים בכדי לא להכביד על התעשיינים. בכדי ליישם את כוונת ליצמן, פנה משרד הבריאות למשרד הכלכלה בבקשה להקים ועדה בה חברים נציגי משרדי הבריאות, החקלאות, הכלכלה ורוה”מ, שתבחן את הדחיפות שביישום התקנות. הוועדה שהוקמה בשבוע שעבר תוכל להמליץ לשר הכלכלה לאשר כניסה מיידית של התקנות לתוקף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x