$
פרסום ושיווק

ליצמן פותח חזית חדשה נגד מקדונלד'ס: "אשלח את מוצריה לבדיקות מעבדה"

"אנחנו רוצים שתקנות סימון המזון המזיק באדום יכנסו לתקף במרץ 2018", אמר שר הבריאות והוסיף: "מקדונלד'ס מתגרים בי כאילו אדום וירוק ללא יכולים להיות אצלם, אבל הם טועים בי טעות מרה"

נורית קדוש 21:0001.11.17

שר הבריאות יעקב ליצמן מעמיק את החזית שפתח לפני כשנה וחצי נגד רשת מקדונלד'ס ומאיים שישלח את מוצריה לבדיקות מעבדה.

 

  

"אנחנו רוצים שתקנות סימון המזון המזיק באדום יכנסו לתקף במרץ 2018. גם מקדונלד'ס,ברגר וכולם, מתגרים בי כאילו אדום וירוק ללא יכולים להיות אצלם, אבל הם טועים בי טעות מרה", אמר ליצמן היום (ד') בכנס עמותת "מהיום" העוסקת בקידום אורח חיים בריא.

 

צ'יפס של מקדונלד'ס צ'יפס של מקדונלד'ס צילום: בלומברג

 

"אני שולח מישהו לקנות שם סנדווויץ ומעביר אותו ישר למעבדה לבדוק מה קורה שם ומפרסם למחרת בעיתון מה מצאנו. אם יהיה טוב - שיהיה טוב, אם לא יהיה טוב נפרסם שזה לא טוב. לא תהיה חסינות לביקורת על אוכל לאף אחד ואנחנו נלך עם זה עד הסוף", אמר שר הבריאות.

 

באפריל אשתקד, אמר ליצמן כי "מקדונלד'ס אאוט. לא במדינתנו. ריך לחנך את הילדים לא לאכול ג'אנק פוד". בעקבות אמירה זאת, יצאה מקדונלד'ס בקמפיין רחב בו הציגה את הערכים התזונתיים של מוצריה ודחתה את טענות ליצמן כאילו ומדובר במזון מזיק. בהמשך, עם פרסום מסקנות ועדת האסדרה של תזונה בריאה, הסתבר כי הוועדה לא כללה המלצות על סימון מזון מהיר, אלא מזון ארוז בלבד, כך שמקדונלד'ס ורשתות דומות, כלל לא מצויות תחת התקנות.

 

לדברי ליצמן, משרד הבריאות קיבל את אישור משרד המשפטים לתקנות סימון המזון. כעת צפויה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת נים בתקנות, מתוך כוונה לאשרן כך שיכנסו לתוקף בעוד 5 חודשים. "היום קיבלנו אישור ממשרד המשפטים לתקנות סימון המזון. אני מקווה שבימים הקרובים נעביר לוועדה את התקנות".

 

ליצמן טען כי התקנות יוגשו למרות שמסכת הלחצים מצד התעשיינים והיבואנים של מוצרי המזון נמשכת: "אעביר את תקנות סימון המזון לאחר אישור התקנות על ידי הכנסת וכניסתן לתוקף. אם לא יסורסו, הצרכן הישראלי יוכל לקבל מידע מהיר על מידת הנזק הבריאותי בכל מוצר מזון".

 

בכנס אמר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי הוא "בטוח שהכנסת וועדת העבודה והרווחה שנתנה לנו רוח גבית חזקה בנושא תשלים את העבודה במהירות האפשרית. הציפייה עכשיו היא מהוועדה, בראשות ח"כ אלי אללוף (כולנו), להוביל דיון אפקטיבי ומהיר ולאשר את המסקנות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x