$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

עסקת ניו פארם מסתבכת: בנט קפלן משך את ההצעה שהגיש לרכישת 11 סניפי הרשת

קפלן ששימש עד לאחרונה כמנכ"ל גלובוס מקס היה אמור לרכוש 11 סניפים מהמשביר לטובת הקמת רשת פארם עצמאית תמורת 30 מיליון שקל

גולן חזני 15:2001.11.17
בנט קפלן משך את ההצעה שהגיש לרכישת 11 סניפי ניו פארם, כך נודע ל"כלכליסט".

 

קפלן, מי שעד לאחרונה היה מנכ"ל רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס, אמור היה לרכוש מהמשביר, המחזיקה ברשת ניו-פארם, 11 מהסניפים שלה לטובת הקמת רשת פארם עצמאית, ותמורת 30 מיליון שקל. 15 מיליון שקל הינם עבור הסניפים ו-15 מיליון עבור המלאי. שופרסל וניו פארם יידרשו למצוא כעת רוכש חדש ומדובר במשימה לא קלה. 

 

סניף ניו פארם (ארכיון) סניף ניו פארם (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

העסקה היתה אמורה לממש את התנאי שהציבה הרשות להגבלים עסקיים לרכישה של רשת שופרסל את ניו-פארם - למכור תשעה סניפים שנמצאים סמוך לסניפי שופרסל, לגורם שיוכל להקים רשת פארם שלישית שתתחרה בסופר-פארם וניו-פארם, ויפעיל גם בתי מרקחת. שופרסל וניו-פארם החליטו לצרף שני סניפים של ניו-פארם - הסניף באריאל והסניף באילת - כדי להפוך את הרכישה לאטרקטיבית יותר עבור הרוכש, ולתת לו פריסה ארצית רחבה יותר, מחיפה ועד אילת.

 

קפלן כבר פרסם שם חדש לרשת ואת התכניות העסקיות כולל הבאת מותג פרטי מחו"ל. אבל בשוק העריכו מראש כי הסיכוי שאכן ירכוש את הסניפים בסופו של דבר, איננו גבוה, לאור ההיסטוריה שלו בגלובוס מקס.

 

 

קפלן. גורמים בשוק העריכו כי הסיכוי שיממש את הצעתו נמוך על רקע ההיסטוריה שלו בגלובוס מקס קפלן. גורמים בשוק העריכו כי הסיכוי שיממש את הצעתו נמוך על רקע ההיסטוריה שלו בגלובוס מקס צילום: רפי דלויה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x