$
פרסום ושיווק

כאל צפויה להנפיק את כרטיסי האשראי של שופרסל - במקום לאומי קארד

לפני כחודש הודיעה רשת השיווק כי לא תחדש את ההסכם עם לאומי קארד, המסתיים בינואר 2018. כעת בחרו שם לקיים מו"מ עם ויזה כאל, לאחר שקיבלו הצעות מחברות האשראי השונות

נורית קדוש 13:4319.10.17

כחודש אחרי שהודיעה ללאומי קארד כי לא תחדש את ההסכם עימה בעניין הנפקת ותפעול מערך כרטיסי אשראי "שופרסל", החליט דירקטוריון החברה לפעול להשגת הסכם חדש עם כאל.

 

ההחלטה התקבלה לאחר ששופרסל קיבלה הצעות מחברות כרטיסי אשראי שונות ובהן גם לאומי קארד, אשר כללו שיפור מהותי בתנאים המסחריים לעומת ההסכם הקיים עם לאומי קארד, החליט דירקטוריון שופרסל לפעול להשגת הסכם הנפקה ותפעול של כרטיסי אשראי עבור לקוחות החברה עם חברת כרטיסי אשראי לישראל (כא״ל).

 

בשופרסל אומרים כי אין כל ודאות שהמו"מ עם כאל יבשיל להסכם מחייב בין הצדדים.

 

תחילת הפעילות עם כאל, אם אכן ייחתם הסכם בין הצדדים, תהיה בסמוך לסיום ההסכם עם לאומי קארד, ב-18 בינואר 2018.  

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל צילום עמית שעל

 

בשופרסל מבהירים כי לאומי קארד מחויבת להמשיך ולהפעיל את כרטיסי אשראי שופרסל הקיימים שהונפקו על ידה, עד תום תוקף הכרטיס. בשופרסל טוענים כי על אף שהמעבר למנפיק ומפעיל חדש כרוך בסיכונים, ובכללם הצורך בגיוס מחזיקי הכרטיס מחדש, הרי שדירקטוריון החברה החליט שהצעת כאל הינה הכדאית ביותר מבחינת שופרסל.

  

כפי שדיווחה החברה ב-29 באוגוסט 2017, במקרה של סיום ההסכם הקיים עם לאומי קארד תהיה נתונה אופציית Call לחברה ומנגד אופציית Put ללאומי קארד, לרכישת כל החזקות לאומי קארד בשופרסל פיננסים, וזאת בהתאם להערכת שווי לשופרסל פיננסים שתבוצע על ידי מעריך מוסכם שנקבע.

 

בכוונת החברה לפעול למימוש האופציה כאמור, כך שלאחר המימוש וכן מימוש האופציה לרכישת החזקות פז חברת נפט בע"מ בשופרסל פיננסים, כפי שדיווחה ביולי האחרון, תחזיק החברה המחזיקה היום ב-64% מהזכויות בשופרסל פיננסים, בכל הזכויות בשופרסל פיננסים.

 

נכון ליום 30 ביוני 2017 התחייבות החברה בגין האופציות לרכישת חלק השותפים בשופרסל פיננסים, רשומה בסך של 165 מיליון ש"ח, אל כאמור, התשלומים בפועל לרכישת החזקות השותפים יהיו בהתאם להערכת שווי של מעריך שווי מוסכם שנקבע.

 

 

מלאומי קארד נמסר בתגובה: "לאומי קארד בחרה שלא להסכים לתנאים העסקיים החדשים אותם הציבה שופרסל במהלך המו"מ על הסכם שותפות חדש. במהלך תקופה זו, לאומי קארד בחנה לעומק את האלטרנטיבות העומדות לרשותה. בכלל זאת, התעניינות של גופים גדולים ואסטרטגיים המבקשים לבנות מתווה לשותפות משמעותית וארוכת טווח. החברה תמשיך להוביל את שוק האשראי ואת שוק המועדונים החוץ בנקאיים, להציע פתרונות חדשניים ולהפגין מצוינות עסקית ושירותית״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x