פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

FOX קיבלה בלעדיות על נייקי בקנדה ל־7 שנים

פרטי ההסכם בין נייקי ל־FOX נחשפים: הקבוצה הישראלית תשווק את נייקי בבלעדיות במדינת הענק בצפון אמריקה. חנות ראשונה תעבור לידיה בתוך שבועיים

אורנה יפת 06:5816.10.17

קבוצת פוקס (FOX) תפתח שבע חנויות של נייקי בקנדה עד סוף 2018 ותפעל בבלעדיות, כך נודע ל"כלכליסט".

 

פוקס קיבלה מנייקי העולמית בלעדיות על הזיכיון לפתיחת חנויות מותג בקנדה, למעט העיר ונקובר, שבה כבר פועלות ארבע חנויות בבעלות זכיין מקומי. עד כה לא חשפה פוקס את דבר הבלעדיות, וההנחה היתה כי היא תפעל במקביל לזכיינים נוספים.

 

חנות נייקי בעזריאלי בת”א. החברה העולמית הציעה לפוקס זיכיון בכמה מדינות חנות נייקי בעזריאלי בת”א. החברה העולמית הציעה לפוקס זיכיון בכמה מדינות צילום: קוקו (יח"צ)

 

 

קבוצת האופנה, בבעלות המנכ"ל הראל ויזל, חתמה על חוזים לפתיחת שבע חנויות בטורונטו, מרכז הכלכלה של קנדה. שש מהחנויות שייפתחו על ידי פוקס יוקמו בקניונים בטורונטו, ובנוסף תקים הקבוצה חנות דגל ברחוב קווין סטריט, מהמרכזיים והראשיים בעיר שנחשב בעבר למרכז הבוהמה וכיום מאופיין בחנויות ייחודיות, גלריות, מסעדות ובתי קפה.

 

חנות הדגל בקווין סטריט תיפתח בבניין לשימור ותיחשב לפרויקט הדגל של נייקי בצפון אמריקה. החנות תכלול 2,000 מ"ר על פני ארבע קומות שיחוברו בדרגנועים, ותעוצב בקונספט חדש של חנויות נייקי בעולם. בהקמת החנות יושקעו כ־5 מיליון דולר. כיום יש לנייקי רק חנות אחת במוסקבה בקונספט זה שמאופיין בקישור בין הפלטפורמות הדיגיטליות לפלטפורמות הפיזיות של נייקי. יתר החנויות בטורונטו יכללו כ־600 מ"ר וייפתחו בהשקעה כספית מוערכת של כמיליון דולר לחנות.

 

החנות הראשונה שתפעיל פוקס תהיה חנות נייקי ב־Toronto Eaton Centre שנמצאת בבעלותה של חברת נייקי העולמית ותעבור לבעלות קבוצת פוקס כבר בעוד שבועיים. כיום מפעילה נייקי בקניון הנחשב לאחד הקניונים המרכזים בעיר חנות של 300 מ"ר ובאפריל 2018 צפויה פוקס להגדיל את שטח החנות ל־700 מ"ר.

 

כיום פועלות בקנדה רק חמש חנויות נייקי ובנוסף פרוסות במדינה חנויות אאוטלט של המותג. מותג הספורט נמכר גם בחנויות סיטונאיות. הזיכיון של פוקס הוא לפתיחת חנויות בלבד ושיווק המותג בחנויות שהיא מקימה, בדומה לזיכיון שלה על המותג בישראל, כאשר נייקי העולמית היא הגוף שאחראי לשיווק בסיטונאות.

 

לפי דיווח של פוקס באפריל האחרון, הזיכיון להפעלת חנויות נייקי בקנדה ניתן לה למשך שבע שנים, ובשלוש השנים הראשונות תשקיע 15 מיליון שקל בפיתוח הפעילות מחוץ לישראל.

 

מנכ”ל פוקס הראל ויזל מנכ”ל פוקס הראל ויזל צילום: עמית שעל

 

 

לטובת הפעילות פוקס הקימה מטה לנייקי בטורונטו, ולתפקיד סמנכ"ל המכירות של נייקי בקנדה מונה תומר צ'פניק, חתנו של הראל ויזל. צ’פניק יהיה אחראי להקמה ולתפעול החנויות במדינה ויועסק על ידי חברה־בת קנדית של החברה־הבת ריטיילורס, המנוהלת על ידי דובי שניידמן ומפעילה את חנויות נייקי בישראל.

 

פוקס דיווחה כי תנאי העסקתו של צ'פניק יכללו שכר חודשי בגובה 30 אלף שקל, ליסינג לרכב עד 4,000 שקל לחודש והשתתפות בשכר דירה בגובה של עד 8,500 שקל בחודש. צ'פניק יהיה זכאי לבונוס שנתי של עד שלוש משכורות בהתאם לעמידה ביעדי מכירות ורווח גולמי.

 

בישראל מפעילה פוקס 20 חנויות נייקי (ארבע חנויות נוספות מופעלות על ידי קבוצת גוטקס מותגים). ב־2014 נכנסה הקבוצה לראשונה לתחום אופנת הספורט לאחר שקיבלה את הזיכיון לנייקי בישראל ורכשה את מרבית החנויות שהיו מופעלות על ידי זכיינים של נייקי בארץ, בין היתר חנויות שהיו בבעלות ונדום וריטליילורס.

 

נייקי העולמית הציעה לפוקס זיכיון במספר מדינות, ובהן פולין, מה שמעיד על שביעות רצון מפעילות המותג תחת הניהול של ויזל. בפוקס בחרו לקחת את הזיכיון לקנדה. גם בישראל צפויה הקבוצה לפתוח שתי חנויות נוספות, אחת במערב ראשון בשטח של גזית גלוב ותכלול 1,000 מ"ר בשתי קומות וחנות נוספת בביג גלילות על 800 מ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x