$
פרסום ושיווק

רמי לוי לממונה על ההגבלים: לא ייתכן שמכירת 9 סניפי ניו פארם תתבצע על ידי שופרסל

לטענת לוי על רשות ההגבלים לקבוע כי מכירת סניפי רשת הפארם, שנקבעה כתנאי למיזוג החברות, תתבצע על ידי נאמן לכל המרבה במחיר. "אני האיום הכי גדול שופרסל. אין סיכוי שהם יקבלו את ההצעה שלי - גם אם תהיה הגבוהה ביותר"

נורית קדוש 15:1006.09.17

"הממונה על ההגבלים תטעה אם תאפשר לשופרסל לנהל את מכירת 10 הסניפים שעומדים כתנאי לאישור המיזוג. על רשות ההגבלים היה להוציא את מכירת סניפים אלו לידי נאמן שיערוך מכרז וימכור למי שהציע את ההצעה הגבוהה ביותר". כך טוען רמי לוי בעקבות האישור הצפוי של רשות ההגבלים לרכישת ניו פארם על ידי שופרסל.

 

לוי פנה מוקדם יותר היום לרמי שביט בהצעה לרכוש את הסניפים, אך הופתע לגלות שהצעתו תצטרך לעבור את אישורה של שופרסל. "אני האיום הגדול ביותר על שופרסל, אז אני מעריך שאין סיכוי ששופרסל תתן לי להכנס לסניפים שסמוכים לחנויות שלה". לוי טוען כי בידי הנהלת שופרסל יכולת לשכנע את דירקטוריון החברה לאמץ הצעה כספית נמוכה יותר מזו שהוא יציע, תחת הנימוק שאולי מדובר בהפסד לטווח הקצר, אולם יש להחלטה זו תועלת רבה לטווח הארוך".

 

 

סניף של ניו פארם סניף של ניו פארם צילום: אוראל כהן

 

לצד ההתעניינות של לוי, מנהלות גוד פארם וסנטר פארם בימים האחרונים משא ומתן לרכישת תשעה סניפי ניו פארם שלא יכללו בעסק המיזוג עם שופרסל. סנטר פארם נמכרה לפני מספר חודשים לאיש עסקים צרפתי בשם אלכסנדר מרגי. בשיאה מנתה הרשת מעל 10 סניפים וכיום היא מפעילה ארבעה סניפים בלבד. גוד פארם שנמצאת בבעלות אדם פרידלר ואוהד סנדלר מפעילה כיום חמישה סניפים.

 

הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי הממונה על ההגבלים העסקים מיכל הלפרין תכנס היום את ועדת המיזוגים לאישור מכירת ניו פארם לשופרסל תחת תנאי למכירת 10 סניפים. החלטה זו, תתקקבל היום, 5 חודשים אחרי שבחודש אפריל האחרון חתמה שופרסל על עסקה לרכישת 100% מניו פארם מידי המשביר 365 שבבעלות רמי שביט, תמורת 118 מיליון שקל. מחיר העסקה הרשמי עומד על 130 מיליון שקל אך במסגרת העסקה תקבל שופרסל 12 מיליון שקל באופן עקיף ותיקח על עצמה התחייבויות כספיות של ניו פארם בגובה של 70 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x