$
פרסום ושיווק

שופרסל דוחה שוב את המועד להשלמת רכישת ניו פארם

הצדדים הסכימו לדחות את המועד האחרון להשלמת העסקה בחודש - לסוף ספטמבר - בשל הדיונים שנערכים מול רשות ההגבלים העסקיים. סופר פארם הגישה לממונה על ההגבלים התנגדות בטענה שהרכישה תוביל לעליית מחירים

אורנה יפת 13:5431.08.17

שופרסל דוחה שוב את המועד האחרון להשלמת העסקה לרכישת רשת ניו פארם, לסוף ספטמבר. זאת לאחר שבחודש יולי הודיעה החברה על דחייה בהשלמת העסקה עד סוף אוגוסט.

 

על פי הודעת החברה, הוחלט על דחיית השלמת העסקה בשל הדיונים שנערכים אל מול רשות ההגבלים העסקיים.

 

הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, אמורה הייתה להודיע בשבוע הבא את החלטתה בנוגע למיזוג, אך שופרסל הודיעה היום (ה') כי בהסכמה עם המשביר לצרכן, הוחלט לדחות לסוף ספטמבר את מסירת דו"ח הביניים של ניו פארם ולתקן את המועד האחרון ביחס לתנאי המפסיק שעניינו "שינוי מהותי לרעה" גם כן לסוף ספטמבר.

 

סניף של ניו פארם (ארכיון) סניף של ניו פארם (ארכיון)

 

 

הצדדים הודיעו כי הם דוחים את המועד לקבלת אישור רשות ההגבלים לעסקה עד ל-14 בספטמבר.

 

שופרסל חתמה בחודש מאי האחרון על הסכם לרכישת רשת ניו פארם מידי המשביר לצרכן תמורת 130 מיליון שקל. העסקה נמצאת על שולחנה של הממונה על הגבלים עסקיים שבוחנת את השפעת המיזוג על כוחה של שופרסל שנחשבת כבר כיום לקמעונאית הגדולה בשוק שמהווה שחקנית גם בתחום מוצרי הפארמה והטואלטיקה, קטגוריות הליבה של ניו פארם.

 

לממונה הוגשה התנגדות מצד רשת סופר פארם שהינה השחקנית הגדולה בתחום רשתות הפארם לצד ניו פארם. בסופר פארם טוענים כי רכישת שופרסל את ניו פארם לא תהפוך את השוק לתחרותי יותר, אלא להיפך, תחזק עוד יותר את שופרסל וכתוצאה מכך תוביל לעליית מחירים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x