$
פרסום ושיווק

הערכה: רשות ההגבלים תאשר מיזוג שופרסל-ניו פארם, לקראת סוף השבוע הבא

בבדיקת הרשות נמצאו מצאה כי 30 סניפי שופרסל נמצאים בסמוך לסניפי ניו פארם. בשופרסל מתנגדים למכירת כל הסניפים וככל הנראה היא תידרש בסופו של דבר למכור מספר מועט יותר של סניפים

אורנה יפת 17:3230.08.17

ההכרעה בעסקת ניו פארם-שופרסל תינתן על ידי רשות הגבלים עסקיים לקראת סוף השבוע הבא. ברשות עדיין בוחנים את הסניפים שמחלוקת, שאותם תידרש שופרסל למכור במסגרת אישור המיזוג.

 

 

 

בדיקת רשות הגבלים מצאה כי 30 סניפי שופרסל נמצאים בסמוך לסניפי ניו פארם ובמידה ויאושר המיזוג, התחרות האזורית בקרבת אותם סניפים תקטן. בשופרסל מתנגדים למכירת כלל הסניפים ועל פי ההערכות, תידרש לבסוף הרשת למכירת מספר מועט יותר של סניפים.

 

 

 

ברשות ההגבלים נוטים לאשר את העסקה על אף הבעייתיות שתיווצר עם התגברות כוחה של רשת שופרסל, הנחשבת כבר כיום לקמעונאית הגדולה. מאידך, מיזוג מסוג זה יגביר את התחרות מול השחקנית המובילה בענף הפארם, רשת סופר-פארם, שכיום היא שחקנית חזקה ללא עוררין בתחום רשתות הדראגסטורס ומלבד שופרסל שמתחרה מולה בקטגוריות הפארם, אין רשת פארם שמשתווה לה בגודלה.

 

בחודש אפריל האחרון חתמה שופרסל על עסקה לרכישת מלוא המניות של ניו פארם בתמורה ל-130 מיליון שקל. מאז בוחנת רשות ההגבלים את השפעות העסקה ואת פריסת 270 סניפי שופרסל ו-67 סניפי ניו פארם.

 

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x