$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

לאחר שבד"ץ אגודת ישראל הסיר ממנה את ההשגחה: טרה קיבלה את כשרות בד"ץ העדה החרדית

טרה החליטה לעבור מכשרות בד"ץ אגודת ישראל לכשרות בד"ץ העדה החרדית הנחשבת לגבוהה יותר, כדי לפנות לפלחים נוספים במגזר החרדי. החברה קיוותה לקבל בינתיים ועד תום המעבר את שתי חותמות הכשרות אולם אגודת ישראל הודיעה שהיא מנתקת קשר עם טרה

נורית קדוש 14:0931.07.17

מחלבת טרה קיבלה את כשרות בד"ץ העדה החרדית למוצרי טרה.

 

חלק ממוצרי טרה יוצאים כבר בימים אלו לנקודות המכירה בכשרות בד"ץ העדה החרדית, ובתקופה הקרובה יתרחב מגוון מוצרי טרה בכשרות בד"ץ העדה החרדית.

 

המוצרים הנמצאים בנקודות המכירה ונושאים את כשרות מהדרין אגודת ישראל יוצרו תחת כשרות מהדרין אגודת ישראל. בתקופת המעבר יהיו גם מוצרים הנושאים את סמל הכשרות של מהדרין אגודת ישראל אשר יופיע עליהם הכיתוב מהדרין הרב וסטהים, מוצרים אלו יוצרו תחת כשרות מהדרין של בד"צ איגוד רבנים בראשות הרב ווסטהיים והרבנות המקומית בלבד.

 

מוצרי מולר מיוצרים תחת כשרות הרב וסטהיים. כמו"כ מוצרי משק צוריאל יישאו מעתה את כשרות הרב וסטהיים.

 

 

הבוקר פרסם בד"ץ אגודת ישראל המעניק לטרה כשרות גבוהה למוצרי החלב מתוצרתה מזה שנים ארוכות, הודעה ולפיה הכשרות מוסרת באופן מיידי. "הוסרה הההשגחה ממוצרי מחלבות ומותגי טרה, מולר ומשק צוריאל" נכתב לצד הסבר ולפיו הכשרות הוסרה "בעקבות הפרה של נהלי כשרות ואי נכונות לשמור ולציית לנהלי הכשרות שנקבעו על ידי הבד"ץ". בהודעה הובהר כי "החל מהיום אין לנו כל קשר והשגחה על המוצרים הנ"ל".

 

ברקע הדברים, נסיונה של טרה להגדיל את מכירותיה באמצעות פנייה למגזר החרדי, המצוי במגמת צמיחה. לצורך כך החליטה טרה לעבור מכשרות בד"ץ אגודת ישראל לבד"ץ העדה החרדית הנחשב לכשרות הגבוהה ביותר במגזר. בטרה קיוו שבתקופת הביניים עד שתוכל להעביר את כלל מוצריה לכשרות הגבוהה, תוכל להנות גם מחותמת הכשרות של אגודת ישראל. אלא שבאגודת ישראל סירבו להיענות לבקשה והחליטו להסיר את הכשרות באחת. בעקבות כך, נאלצה טרה להיעזר בתקופת הביניים, בכשרות ווסטהיים הנחשבת לנמוכה יותר".

 

מפעל טרה בנתיבות מפעל טרה בנתיבות צילום: אוראל כהן

 

 

כיוון שהמעבר לכשרות בד"ץ העדה החרדית הינו תהליך ממושך במסגרתו מעבירים כל אחת מהרפתות המספקות לטרה את החלב הגולמי לפעילות תחת דרישות הכשרות הגבוהה, יש חשש כי בתקופת הביניים תתקשה טרה לספק את מלוא הביקושים. עוד ניתן להעריך כי בכדי לספק את הביקוש במגזר הכללי, החברה תידרש בשלב זה לרכז את פעילותה בעיקר במגזר הכללי והחוסרים יורגשו בעיקר במגזר החרדי. על פי נתוני סטורנקסט, בשנת 2016 הערוץ החרדי גלגל כ 5.7 מילארד שקל והיווה 12.3% מכלל השוק.

 

מי שתהנה בתקופת הביניים מהסרת הכשרות של בד"ץ אגודת ישראל היא תנובה השולטת במגזר החרדי בתחום החלב. ככל שתתארך תקופת הביניים עד לקבלת הכשרות הגבוהה, תוכל תנובה המחזיקה בכשרות גבוהה לגרוף אליה חלק מפעילות טרה במגזר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x