$
פרסום ושיווק

רשות ההגבלים העסקיים בודקת הצו שעליו חתמו חברות תחליפי החלב

מדובר בצו שלפיו שלוש חברות תחליפי חלב, מטרנה, סימילאק ונוטרילון, הוכנסו למחלקות היולדות בבתי החולים

אורנה יפת 08:4212.06.17

רשות ההגבלים העסקיים החלה בבדיקת הצו המוסכם שעליו חתמו חברות תחליפי החלב ב־2014, ותוקפו עד סוף השנה. ל"כלכליסט" נודע כי הממונה על ההגבלים מיכל הלפרין כבר זימנה לדיון כמה מהחברות בקטגוריה זו.

 

מדובר בצו שלפיו שלוש חברות תחליפי חלב, מטרנה, סימילאק ונוטרילון, הוכנסו למחלקות היולדות בבתי החולים.

 

רשות ההגבלים זימנה את השחקניות בשוק כדי לבדוק אילו מהלכים לנקוט לקראת סיום תוקפו של הצו, שעליו הן הסכימו. בשלב זה כל האפשרויות מונחות על שולחן רשות ההגבלים: להחליט על המשך הצו בהסכמת החברות, לא לחדש או לקבל החלטות בניגוד להסכמתן.

 

מאז החתימה על הצו הצטרף לשוק המותג הפרטי שופרסל בייבי, אך רשת המזון איננה מתכוונת להכניסו למחלקות היולדות, שכן הדבר כרוך בתשלום של עשרות מיליוני שקלים מדי שנה.

 

בתוך כך, נודע כי משרד הכלכלה דחה את התאריך לשימוע עבור חברות תחליפי החלב מ־13 ביוני ל־4 ביולי. השימוע נקבע לאחר שוועדת מחירים של משרד הכלכלה והאוצר פרסמה נתונים על פערי מחיר בין ישראל למדינות אחרות. "המשרד דחה את המועד לבקשת החברות לקבל זמן נוסף כדי להתייחס לנתונים באופן מקצועי ומקיף", נמסר ממשרד הכלכלה. ועדת המחירים המליצה לפני כחודש לבדוק את הרווחיות העודפת של כל שרשרת האספקה. מוועדת המחירים נמסר שיינתן מענה לחברות בימים הקרובים.

תחליפי חלב בשופרסל תחליפי חלב בשופרסל צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x