$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

אקזיט עם ריח טוב: רשת החנויות "סבון" נמכרת ב-100 מיליון יורו

ל"כלכליסט" נודע כי הרשת בבעלות אבי פיאטוק וסיגל קוטלר לוי נמכרת לחברת הקוסמטיקה הגדולה מצרפת, איב רושה. סבון פועלת ב-11 מדינות ויש לה יותר מ-140 חנויות בעולם. מותג הקוסמטיקה איב רושה, נמכר ב-4,000 חנויות ב-90 מדינות

גולן חזני 11:4719.12.16
אקזיט מרשים לאבי פיאטוק וסיגל קוטלר לוי: ל"כלכליסט" נודע כי רשת החנויות סבון (SABON), לשעבר סבון של פעם, שבבעלות השניים, נמכרת בכ-100 מיליון יורו. הרוכשת היא חברת הקוסמטיקה הגדולה מצרפת, איב רושה. בעקבות הפרסום, הוציאה החברה הודעה לפיה רוכשת איב רושה את השליטה בסבון ועשויה לרכוש את מלוא הבעלות בעתיד.

 

חנות של סבון
חנות של סבון

 

העיסקה משקפת שווי של 120 מיליון יורו לחברת סבון, כשהצרפתים רוכשים מיידים 67% מהחברה תמורת 80 מיליון יורו, והיתרה בעוד כמה שנים לפי אותו שווי

 

 

העסקה נעשתה עפ"י ההודעה כדי "לחזק את יכולותיה הגלובליות ולהאיץ את התרחבותה של סבון בעולם ולכן נבחר שותף אסטרטגי. פיאטוק וקוטלר לוי, בעלי המניות ומייסדי החברה, ישמרו נתח משמעותי של הון המניות וימשיכו להוביל ולשלוט בפיתוח וניהולה, עם תוכניות צמיחה שאפתניות עבור המותג SABON לשנים הקרובות".

 

סבון מפעילה 175 חנויות ב-14 מדינות ברחבי העולם. לחברה 40 חנויות ביפן, 40 בישראל, 17 בארה"ב, ו-13 בצרפת. החברה מנוהלת ע"י רונן זוהר ומעסיקה 480 עובדים. המשרד הראשי של סבון נמצא באזור, ובקריית גת ממוקמים מפעל הייצור אשר שופץ מחדש על שטח של כ-3,600 מ"ר והמרכז לוגיסטי בגודל של כ-4,600 מ"ר ממנו יוצאים המוצרים לכל העולם.

 

החנות הראשונה של סבון הוקמה ב-1997 ברחוב שינקין בתל אביב, ושש שנים לאחר מכן הפכה החברה לבינלאומית. לפי אתר החברה, "הסיפור של סבון החל בעשיית סבונים מוצקים בעבודת יד, מבוססים על פורמולה אוסטרלית בת היסטוריה של 70 שנים, הנמכרים טריים ולפי משקל".

 

 

 

מותג הקוסמטיקה איב רושה, נמכר ב-4,000 חנויות ב-90 מדינות. החברה היא צרפתית והמטה שלה מצוי בפריז. היא נוסדה ב-1959 ומרבית מוצריה הם על בסיס חומרים טבעיים. המותג נמצא בבעלות משותפת של התאגיד עצמו ושל איש העסקים הטורקי ממוצא יהודי סם סנביי. איב רושה נכנסה לארץ דרך קסטרו שהשקיע במהלך כ-20 מיליון שקל לפני כשנה.

 

עורכי הדין מיכל ליברמן ועמית שטיינמן ממשרד ש.הורוביץ ייצגו את הרוכשים בעסקה ואילו עו"ד ניר קלדרון ייצג את חברת סבון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x