$
פרסום ושיווק

אחרי yes: עכשיו גם צופי HOT לא יוכלו לצפות במשחקי ליגת העל ובמשחקי היורוליג של מכבי ת"א

בעקבות הסכסוך בין yes ובעלת ערוץ הספורט RGE קבעה מועצת הכבלים: בשלב זה קיימת חובה שהשידורים של RGE למנויי HOT יהיו זהים לאלה שניתנים למנויי yes. המשמעות: מנויי HOT ייאלצו להיפרד ממשחקי מכבי ת"א בזמן הקרוב

אלירן מלכי 21:0419.11.16

לאחר שחברת RGE, בעלת ערוץ הספורט, החשיכה למנויי yes את ערוץ ספורט 5 ביום חמישי האחרון בטרם שודר המשחק של מכבי ת״א ביורוליג ואילצה את yes לפתוח לכלל מנוייה את ערוץ 59 (ערוץ HD בתשלום), אתמול בבוקר (יום ו׳) העבירה מועצת הכבלים והלווין מכתב ל-yes ובו היא מאשרת כי בשלב זה קיימת חובה שהשידורים של RGE למנויי HOT יהיו זהים למנויי yes.

המשמעות: בעקבות הסכסוך בין RGE ל-yes, מנויי HOT לא יוכלו גם הם לצפות בשידורים על פי ההחלטה המוזרה של מועצת הכבלים. היחידים שלא יפגעו כלל מהסכסוך של RGE ו-yes יהיו מנויי סלקום tv מאחר וסלקום לא כפופה למועצת הכבלים והלוויין. המועצה תכנס מחר דיון דחוף עם הצוות המקצועי ובהמשך השבוע תתכנס המועצה כולה.

 

שחקן מכבי תל אביב דור מיכה שחקן מכבי תל אביב דור מיכה צילום: ראובן שוורץ

 

במקביל, ב-yes פנו בדחיפות לבית המשפט המחוזי בת״א בבקשה להוציא צו מניעה נגד החלטת RGE. בית המשפט קבע כי RGE לא יכולה להסיר תכנים מ-yes בעוד הם משודרים ב-HOT.

 

גורמים ב-RGE טוענים כי חברת yes מסרבת לשלם עבור המשחקים שנרכשו לאחרונה לשידור בערוץ הספורט ואף מבקשת למנוע את שידורם בפלטפורמה המתחרה - HOT. קבוצת RGE מתכוונת לפנות בהקדם למועצת הכבלים והלווין על מנת שצופי Hot יוכלו להמשיך ולצפות בתכני הספורט שאותם רכשה חרף ניסיונותיה של חברת Yes למנוע זאת מהם.

 

גורם ב-yes אמר הערב: "אחרי ש-RGE התעלמה ממכתבה של יו״ר מועצת הכבלים והלוויין, יפעת בן חי שגב, שאסר עליה להחליט על דעת עצמה לחסום שידורים לאחת הפלטפורמות היא חטפה צו מניעה. עכשיו הציבור משמש כבן ערובה לגחמות הכספיות שלהם".

 

מחברת RGE נמסר בתגובה: ״לא יעלה על הדעת של-yes תהיה זכות וטו על השידורים של Hot . לצערנו הרב חברת yes מסרבת לשלם בגין השידורים ובכך מונעת אותם מצופיה, ואם לא די בכך היא פועלת כדי למנוע שידור תכנים אלו גם מצופי Hot. ערוץ הספורט פועל במטרה להביא את תכני הספורט האטרקטיביים ביותר לכלל הציבור ובכוונתנו לפעול מיידית מול הרגולטור על מנת להנגיש את השידורים לצופים. לא ניתן ידינו לניסיונות לפגוע בחובבי הספורט בישראל״.

 

מהמועצה לשידורי כבלים ולווין נמסר "בהמשך לאירועי יום חמישי, המועצה לשידורי כבלים ולווין לא תיתן שמאבקים מסחריים ייעשו על גב המנויים, ולכן

הורתה הבוקר יו"ר המועצה ל-HOT, ל-yes ול-RGE לשדר בשתי החברות את אותם התכנים ללא אפלייה בין המנויים. בכוונת המועצה לקיים דיון בנושא בהקדם".

 

מHOT נמסר בתגובה: ״חברת HOT תמשיך להציע ללקוחותיה את התכנים הטובים ביותר , ואיננה צד לסכסוך״.

 

מyes טרם נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x