$
פרסום ושיווק

מנהל "אדום אדום" לעובדים: המפעל בסכנת סגירה, תנובה תהפוך ליבואנית

בתנובה הבהירו בעבר כי אם שוק הבקר ייפתח לייבוא, החברה תאלץ להתחיל לייבא בשר, מאחר שהייצור המקומי לא יוכל להתחרות במחירים בחו"ל

גולן חזני 13:4925.09.16

הסכם מגדלי הבקר לבשר למשרד החקלאות מאיים על פעילותן של ספקיות הבשר המקומיות, תנובה ודבאח. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי האחרון, בהרמת כוסית לקראת ראש השנה, אמר מנהל מפעל "אדום אדום" של תנובה בבית שאן אילן גרוס לעובדים כי בעקבות החוק המפעל ייסגר ואילו עתידם של העובדים בסכנה, מאחר תנובה תעדיף להפוך ליבואנית בשר במקום לייצר, מאחר שהדבר ישתלם לה יותר מבחינה כלכלית.

 

הסכם הפיצוי שנחתם בסוף השבוע האחרון מעניק למגדלים המקומיים תמיכה ממשלתית כנגד פתיחת השוק ליבוא בשר טרי לישראל, ומשמעותו אור ירוק ליבוא בשר ללא מכס בהיקף נרחב.

 

תנובה, שהשקיעה 350 מיליון שקל בהקמת המפעל שנחנך ב-2002 ובהגדלת קווי היצור מאז, רשמה הפסדים גדולים מהפעילות בשנותיו הראשונות ורק לאחרונה הגיעה הפעילות לאיזון תפעולי. תחת הבעלים הקודמים, קרן איפקס ומבטח שמיר, נעשה נסיון למכור את המפעל - ללא הצלחה. בהופעות בפני הגורמים הרגולטורים שדנו ברפורמת הבשר טענו מנהלי תנובה כי לייצור בשר מקומי עלויות גבוהות בהשוואה לזה המיוצר בחו"ל. הם הבהירו כי פתיחת השוק לייבוא תאלץ גם את תנובה לעבור לייבוא של בשר, מאחר והייצור המקומי לא יוכל להתחרות במחירי הבשר המיובא.

 

בשר "אדום אדום" בשר "אדום אדום"

 

200 עובדי המפעל הפגינו נגד הרפורמה ביום חמישי בצומת צמח. "אל תפקירו את התעשיה בפריפריה - כחלון נותן כסף לבר רפאלי" (הדוגמנית הנשואה לבעל השליטה ביבואנית הבשר נטו, עדי עזרא – ג.ח.), ו"כחלון – שר אוצר אנטי חברתי", כתבו

 

ראש עיריית בית שאן רפאל בן שטרית שלח בשבוע שעבר מכתב לשר האוצר משה כחלון בו ביקש ממנו לשקול שוב את הפחתת המכסים: "הפחתה זו עשויה להוריד את מחירי הבשר, אך בד בבד עלולה לפגוע אנושות ב-200 עובדי מפעל בקר תנובה שנחשב למעסיק גדול ומרכזי בעיר ובעמק. במפעל מועסקים עובדי ייצור, רובם בני מעל 45, באזור שאיננו משופע במקורות תעסוקה ומפעלים. פגיעה אנושה בפרנסת העובדים מהווה מכה קשה למשפחות רבות בעיר בית שאן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x