$
פרסום ושיווק

גילה גמליאל: האמירות כנגד התאגיד גובלות בפשיזם

השרה לשוויון חברתי התייחסה לדבריה של מירי רגב אמש על תאגיד השידור הציבורי. השרה שקד על הליכוד: "גם ספרו כיפות וגם מתבכיינים במקום לפעול ולעשות את השינוי". היום אמור לעלות חוק התאגיד לקריאה ראשונה בכנסת ולקבוע לאיזו ועדה הוא יעבור להכנה לקריאה שנייה ושלישית

אלירן מלכי 11:2701.08.16

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, התייחסה הבוקר (ב') לדיון הסוער בוועדת השרים לענייני חקיקה על דברי השרים מירי רגב ואופיר אקוניס ואמרה כי "אמירות כמו 'המערכת השלטונית צריכה לנהל הלכה למעשה את תאגיד השידור הציבורי' ו'איך אנחנו מקימים כזה דבר בלי לשלוט בו', איזה מונחים אנחנו מדברים פה? מדברים פה בעיתונות חופשית? ביכולת לבקר את השלטון?".

 

 

בראיון לקלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל" הוסיפה גמליאל: "האמירות האלו הן אמירות קשות וממש גובלות בפאשיזם ולא במשטר דמוקרטי וצריך לזכור את זה שאנחנו כאן צריכים לתת ולאפשר חופש ביטוי מוחלט. לא תפקידנו לבוא ולקבוע את התכנים".

 

גמליאל אף מתחה ביקורת על חבריה לסיעה ואמרה "אין ספק שיש תחושה לפעמים שבתוך הקואליציה ובתוך הליכוד עצמו גם בינם לבין עצמם יש הרבה מאוד מלחמות מיותרות. אבל סוגיית ישיבת הממשלה אתמול הייתה מדאיגה ממקומות אחרים; עצם הבנה בסיסית של הליכים דמוקרטיים בתוך מערכת ציבורית זה דברים שלטעמי חלק מחבריי צריכים לעשות שיערי בית ולראות הכיצד הם יכולים להבין את הקונטקסט שהם נמצאים בו בתוך משטר דמוקרטי".

 

 מירי רגב מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

באותו משדר אמרה שרת המשפטים איילת שקד: "כמעט כל יום הודעה מראש הממשלה או מלשכתו או ממפלגת הליכוד. לנו נמאס ופשוט החלטנו לענות, אנחנו לא נוריד יותר את הראש. אני לא מבינה מה האינטרס של הליכוד בהודעות האלה, אבל אם הליכוד רוצה לפרק או לעשות משהו לא בסדר אז שיעשה ושלא יחפשו תירוצים. אנחנו לא נשב בתוך הקואליציה ונחטוף כל יום הודעה נגדנו. אם מקימים תאגיד חדש הוא חייב להיות מאוזן ולייצג את כל הקשת של החברה הישראלית, כולל חרדים, ימנים ,שמאלנים, עולים, את כולם. תיק התקשורת נמצא בידיים של הליכוד כבר כמה שנים אז שלא יבואו בטענות, שיבצעו את מה שצריך. ובטח ובטח שלא יתייגו עיתונאים, כן הכנסתם מפד"לניקים לא הכנסתם מפד"לניקים. גם ספרו כיפות וגם מתבכיינים במקום לפעול ולעשות את השינוי".

איילת שקד, שרת המשפטים. "נמאס כבר"
איילת שקד, שרת המשפטים. "נמאס כבר" צילום: דור מנואל

  

היום אמור לעלות חוק התאגיד לקריאה ראשונה בכנסת ולקבוע לאיזו ועדה הוא יעבור להכנה לקריאה שנייה ושלישית. הערכות הן שהקואליציה לא תאפשר כל כך בקלות לוועדת הכלכלה, שטיפלה עד היום בנושא התאגיד, לקבל לידיה את החוק מחשש שחבר הכנסת איתן כבל, יו"ר הועדה, יעכב את החוק בדיונים בוועדה לטובת התאגיד והכנסת לא תספיק להצביע עליו במליאה ביום רביעי, היום האחרון למושב הקיץ לפני הפגרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x