$
פרסום ושיווק

מוטי בן משה לבית המשפט: עצרו את מכירת מגה ליינות ביתן

בן משה מבקש מבית המשפט לקבוע דיון דחוף בבקשת הנאמנים לאישור מכירת מגה. "הצעתי לרכישת הרשת עדיפה לנושים מזו של ביתן"

נורית קדוש 18:2510.05.16

שעות ספורות אחרי שהמליצו לבית המשפט המחוזי בלוד לקבל את הצעת יינות ביתן לרכוש את מגה בתמורה ל- 275 מיליון שקל, פנה מוטי בן משה לבית המשט בטענה כי הצעתו עדיפה לנושי מגה על הצעת יינות ביתן ולכן יש לאפשר לו להציג את הצעתו להצבעת הנושים. במסגרת זו מתריע בן משה כי ההסכם שהנאמנים מבקשים לכרות עם יינות ביתן קובע כי גם ללא אישורם של הנושים את ההצעה וללא אישור הסדר הנושים וגם אם הנושים יתנגדו לעסקה תעבור רשת מגה לבעלות יינות ביתן בדרך "עוקפת" של רכישת הפעילות.

מגה מגה צילום: יריב כץ

 

בפנייתו לבית המשפט מציין בא כוחו של בן משה, כי בקשת הנאמנים לאישור העסקה עם יינות ביתן, אינה מפרטת מספר חולשות חמורות הניכרות בה: "עיון בהצעת יינות ביתן מעלה שזו יותר 'אופציה' מאשר הצעה, כאשר בניגוד לתשלום הראשוני המהותי שמציע בן משה, הרי שההצעה הלוקה בחסר של יינות ביתן מותנית בכך שהרוכשת (חברה בייסוד) תקבל אישור הגורמים הממנים שלה, או מאידך תגייס, באמצעות בעלת השליטה בה, מימון מבנקים. "קבלת אישורם הבלתי מותנה של הבנקים המממנים את בעלת השליטה ברוכשת או חברות אחרות מקבוצת בעלת השליטה להתקשרותה של הרוכשת בהסכם זה". זאת ועוד "יינות ביתן אינה מציעה לשלם במועד ביצוע העסקה וקבלת מגה לידיה, ולו שקל אחד ויחיד. יינות ביתן מבקשת לממן את העסקה באמצעות אשראי שיעניקו לה הספקים עצמם כאשר שהתשלום הראשון של כ-25 מיליון שקל בלבד אמור להיות רק בשוטף פלוס 90 כארבעה חודשים לאחר העברת השליטה לידיה" . עוד מוסיף בן משה כי "קיימת השאלה הקריטית של היתכנות העסקה לרכישת מגה ע"י יינות ביתן, באשר הממונה על ההגבלים העסקיים כבר הביע דעתו הנחרצת נגד רכישת מגה ע"י גורם אחר בעל מאפיינים דומים. להצעת יינות ביתן, מה שבכל מקרה ברור שתהליך הבדיקה אמור להימשך חודשים לעומת , הצעת בן משה . בנוסף רכישת הרשת ע״י יינות ביתן יוצרת גוף מונופוליסטי בתחום רכש הפירות והירקות יחד עם קבוצת נטו וביכורי שדה, דבר שהממונה כבר הביע את עמדתו בנושא שביקש לפרק את ביכורי השיקמה חברה אחות לביכורי ביתן בבעלות נחום ביתן וקבוצת נטו , תנאי מתלה נוסף של העסקה בהסכמה נוספת בין הנאמנים ליינות ביתן על צמצום העסקה, פתרון שאין צורך להרחיב שלא פותר דבר ורק מעיד על חוסר הוודאות החמור שכרוך בקידום הצעת יינות ביתן ובמשך הזמן שיידרש עד למימושה, אם בכלל.

 

בן משה מוסיף וטוען כי הצעת יינות ביתן מותנית בכך שרבוע נדל"ן תעניק הנחה משמעותית של עשרות מיליוני שקל בדמי השכירות החלים על הסניפים שהיא משכירה ובנוסף שנאמני מגה ימשיכו לתבוע את רבוע נדל"ן. "זו הנחה שהיא על פניה מופרכת ושאין לה על מה לסמוך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x