$
פרסום ושיווק

"תאגיד השידור צריך עוד שנתיים לפחות"

אחרי דחייה שלישית של תאריך היעד שבו ישדר לראשונה, בתאגיד השידור הציבורי החדש לא מאמינים שגם באפריל 2017 הם יהיו מוכנים לעלות לאוויר

אלירן מלכי 08:3425.02.16

יומיים לאחר שהחליט משרד התקשורת להביא לשינוי חקיקה ולדחות את שידורי התאגיד הציבורי החדש בשנה, בכירים באותו תאגיד צופים דחייה נוספת. בתאגיד אומרים כי עד תחילת השידורים בפועל של התאגיד החדש, "צריך עוד שנתיים לפחות". הסיבות לדחיה רבות ונעוצות כולן בניהול כושל של רפורמה נוצצת בעיקר על הנייר: בין שמדובר במועצת התאגיד שעדיין לא אושרה באופן סופי, דרך התקציב שלא התקבל ועד העובדים שלא גויסו.

התאגיד החדש זקוק לכסף, סכום מדויק של 260 מיליון שקל, כדי ליצור תוכן. מתוך הסכום הזה 20 מיליון שקל מיועדים לערוץ בערבית, 40 מיליון שקל לערוץ הילדים (החינוכית לשעבר) ו־200 מיליון שקל לערוץ המרכזי, מתוכם 90 מיליון שקל מיועדים לסוגה עילית. אך מאחר שאין עוד אגרת טלוויזיה, התאגיד ממתין לקבל את הכסף ממשרד האוצר.

 

האבסורד הוא שמשרד האוצר אמור להעביר את הכסף לתאגיד עם תחילת שידוריו, קרי, כל עוד רשות השידור ממשיכה לשדר, לא יראה התאגיד את הכסף ולא יוכל להיערך עם תכנים כנדרש. להפיק תוכן כמו סדרת דרמה או קומדיה נדרש זמן, והוא נע בין חצי שנה לשנתיים. גורמים באוצר טוענים כי 60 מיליון שקל כבר הועברו לתאגיד השידור כדי להתחיל לעבוד, אך הם לא הביאו בחשבון כי הכסף הזה הופנה להתנעת פעילות התאגיד לטובת גיוס עובדים, שכירות, חברות ייעוץ, בניית תוכנית עבודה, ולתוכן לא נשאר.

 

גלעד ארדן בהגשת מסקנות ועדת לנדס ב־2013. ריבוי כשלים גלעד ארדן בהגשת מסקנות ועדת לנדס ב־2013. ריבוי כשלים צילום: רפי דלויה

 

ממשרד האוצר נמסר: "משרד האוצר עובד בשיתוף פעולה עם כלל הגורמים הרלבנטיים. בימים אלו נבחנות מספר אפשרויות. בנוסף נדגיש כי משרד האוצר הקצה 350 מיליון שקל לתאגיד החדש לטובת הקמה, מתוכם 60 להפקות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x