שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

עשרה מתוך 12 חברי מועצת תאגיד השידור הציבורי החדש אושרו

הוועדה הממשלתית לבדיקת מינויים אישרה השבוע את מועמדותם של חברי מועצת תאגיד השידור הישראלי החדש ובהם מנכ"לית משרד החינוך לשעבר דלית שטאובר ואיש העסקים חמיס אבולעפיה

אלירן מלכי 08:4617.02.16

הוועדה הממשלתית לבדיקת מינויים אישרה השבוע את מועמדותם של חברי מועצת תאגיד השידור הישראלי החדש, שנבחרו על ידי ועדת האיתור בראשותו של השופט עזרא קמא. מועצת התאגיד, שאמורה למנות 12 חברים, מתוכם מחצית נשים ובן מיעוטים אחד לפחות, אישרה עשרה חברים מתוכם: גיל עומר, מנכ"ל מוזיאון הילדים בחולון, נבחר ליו"ר המועצה; הרב אבי רט, ראש מכון ש"י באוניברסיטת בר־אילן, נבחר לנציג ציבור במשבצת מורשת ישראל; נציגי הציבור שתפסו את משבצת תחום היצירה הקולנועית והטלוויזיונית הם הבמאי ויוצר הדוקומנטרי המוערך נפתלי גליקסברג ויו"ר מועצת הקולנוע לשעבר פרופ' דוד אלכסנדר.

דלית שטאובר דלית שטאובר צילום: עומר מסינגר

 

למשבצת נציגת הציבור בעלת ניסיון בניהול כספים בגופים גדולים נבחרה אורית מסילתי, וד"ר אורנה דויטש נבחרה לכהן כנציגת הציבור בתאגיד החדש על תקן המשפטנית. למשבצת נציגת הציבור בעלת ניסיון בתפקיד ניהולי בגוף העוסק בשידורים נבחרה מנכ"לית רדיו 99FM לשעבר מישל קרמרמן. קרמרמן הייתה בעברה גם סמנכ"לית מיתוג בערוץ 10 וסמנכ"לית שיווק ומיתוג בזכיינית ערוץ 2 רשת. אהובה פיינמסר, ששימשה בעבר מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית והתמודדה לפני כשנה מול אלדד קובלנץ על תפקיד מנכ"ל התאגיד החדש, נבחרה לנציגת הציבור בעלת הניסיון הטכנולוגי הדרוש. את רשימת נציגי הציבור בעלי הניסיון המשמעותי בתחום החינוך סוגרים דלית שטאובר, שכיהנה בעברה כמנכ"לית משרד החינוך, וחמיס אבולעפיה, בעל רשת המאפיות אבולעפיה שפעל רבות לשימור דו־הקיום בין ערבים ליהודים.

 

על פי החוק, שר התקשורת וראש הממשלה בנימין נתניהו אמור לאשר את כל השמות כדי להפוך את המינויים לרשמיים. תאגיד השידור הציבורי החדש אמור על פי חוק להתחיל לשדר ב־1 באפריל, אך נכון להיום אינו בנוי לשידורים, ומנכ"לו אלדד קובלנץ הצהיר על כך שאם ייאלץ התאגיד לשדר בתאריך הנקוב, הוא יציג תכנים ממוחזרים, מה שיעקר את הרעיון של השידור הציבורי החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x