$
פרסום ושיווק

ייבאו חמאה ללא מכס: טיב טעם, שופרסל, גולד פרוסט ונטו

החברות זכו במכרז של משרד הכלכלה למכסות חמאה ללא מכס. הן התחייבו לשווק את המוצר במחיר של 3.6-3.1 שקלים ל-100 גרם, המשקף הנחה של 10%-20% מהמחיר שבפיקוח

נורית קדוש 09:5927.12.15

במסגרת הנסיונות להגביר את התחרות בשוק המזון ובהתאם להחלטת הממשלה, נקבעו הזוכים במכרז לייבוא מכסות חמאה פטורות ממכס. בהמשך לחשיפת "כלכליסט" כי משרד הכלכלה יפרסם מכרז לייבוא חמאה פטורה ממכס, זכו שופרסל, טיב טעם, נטו וגולד פרוסט במכסת חמאה פטורה ממכס. היקף המכסות שחולקו לזוכים במסגרת מחיר מקסימום לצרכן עומד על כ-1000 טון.

 

ארבעת הזוכים בהליך התחרותי התחייבו, כחלק מהצעתם בהליך, לשווק את החמאה השולחנית לצרכן במחירים שנעים בין 3.6-3.1 שקלים ל-100 גרם, בעוד מחיר החמאה שנמכרת בישראל תחת פיקוח מחירים עומד על 3.92 שקל ל-100 גרם.

 

מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. המהלך יתרום להגברת התחרות מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. המהלך יתרום להגברת התחרות צילום: ענר גרין

 

לדברי עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, "זהו מהלך נוסף בשורה של צעדים שנקט משרד הכלכלה בשנה האחרונה, על מנת להגביר את התחרות ולהביא להוזלת מחירים במוצרי חלב בסיסיים ופופולריים. מחירי המקסימום לצרכן אשר להם התחייבו הזוכים נמוכים, בחלקם באופן משמעותי, מהמחיר המפוקח. לפיכך הם יתרמו להגברת התחרות ולהוזלת מחירים של החמאה השולחנית".

 

יאיר שירן, מנהל מינהל תעשיות ויו"ר ועדת מכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, הוסיף כי "ההליך התחרותי הינו אחד מן הכלים בהם משתמשת ועדת מכסות על מנת להקצות מוצרי יבוא באופן שיבטיח שהטבות הפטור ממכס יגולגלו לטובת הצרכנים. שירן מוסיף כי לאור הצלחת השימוש בהליך התחרותי כאמצעי לחלוקת מכסות יבוא פטורות ממכס בגבינה קשה, החלטנו לאמץ מכשיר זה גם לצורך חלוקת מכסת החמאה השולחנית. לשמחתנו ראינו שכפי שקרה בגבינה קשה, כך גם בחמאה שולחנית – קיבלנו הצעות רבות מצד גורמים בשוק, שהתחייבו לייבא ולשווק את המוצרים לצרכן הסופי במחירים אטרקטיביים, הנמוכים מן המחיר המפוקח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x