$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שופרסל מציעה 2,000 שקל לכל מפוטר שיעבור אליה ממגה

מגה צפויה לפטר כ-1,000 עובדים בעקבות מכירת סניפי You; יו"ר ועד עובדי שופרסל מציעה לקלוט עשרות מהמפוטרים - ולשלם להם מענק

נורית קדוש 07:0013.12.15
עם השלמת החתימה על החוזים למכירת סניפי You לרשתות ויקטורי, יוחננוף, רמי לוי ומחסני השוק, מגה נערכת לפיטורי כאלף עובדים. ל"כלכליסט" נודע כי בימים הקרובים יישלחו לעובדי You זימונים לשימוע לפני פיטורים, ובשבוע הבא יחלו השימועים ולאחריהם יפוטרו כאלף מ־1,200 העובדים. 200 הנותרים ינוידו לסניפי מגה בעיר במרכז הארץ.

על רקע הפיטורים הצפויים פנתה יו"ר ועד עובדי שופרסל אריאלה סיסו ליו"ר ועד עובדי מגה אייל אלי בהצעה לקלוט עשרות מהמפוטרים. לעובדים הוותיקים שיעברו הציעה סיסו לשלם מענק קליטה של 2,000 שקל. גם רפי משיח, מנהל תחום הפעלת מתחמי הדלק והקניות של חברת דלק פנה לאלי בנושא. משיח, שכיהן בעבר בכמה תפקידי ניהול במגה, הציע לקלוט אחדים ממפוטרי מגה לחנויות הנוחות ולמתחמי התדלוק של החברה.

 

בתוך כך, אף שמכרה מגה 20 מתוך 22 סניפי You ההפסדיים בתמורה לכ־120 מיליון שקל, היא מתמודדת עם קושי לגייס את הספקים לשיקומה. הספקים שחוששים מכך שמגה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה הפיננסיות ממשיכים להגביל את אספקות הסחורות למסגרת האשראי המצומצמת של מגה. הערכתה של השופטת בדימוס ורדה אלשייך בראיון ל"כלכליסט" השבוע כי התמורה ממכירת You לא תספיק כדי לקיים את מגה בעיר לטווח הארוך, העמיקה את חששות הספקים ואת הקושי של הרשת.

 

משופרסל נמסר בתגובה: "לאור הפרסומים בימים האחרונים בדבר פיטוריהם של מאות עובדי You, פנתה שופרסל להנהלת מגה לשם בחינת קליטת עובדים שצפויים להיות מפוטרים".

 

 

  צילום: יובל חן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x