$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

תם הסכסוך הממושך- מוצרי יוניליוור חוזרים למדפי שופרסל

חודשיים אחרי שעצרה את אספקת סחורות לרשת המזון הגדולה בישראל, נפגשו ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ומנכ"ל שופרסל איציק אברכהן והגיעו להבנות ביחס לתנאי הסחר להם תזכה הרשת

נורית קדוש 09:1329.09.15

חודשיים אחרי שעצרה אספקת סחורות לרשת המזון הגדולה בישראל, חוזרת יוניליוור לספק לשופרסל. בתום תקופה ממושכת של נתק בין הצדדים, נפגשו ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ואיציק אברכהן והגיעו להבנות ביחס לתנאי הסחר להם תזכה הרשת.

 

התמשכות המשבר בין הצדדים גרם ליוניליוור להיעדר ממבצעי החג של שופרסל והמכירות המוגברות ברשת בתקופת החג וכן בתקופה שקדמה לחג, בו זלגו חלק ממכירות מגה שנקלעה בחודש יוני לחדלות פרעון לסניפי שופרסל.

 

הרקע לסכסוך הוא החלטת שופרסל לגרוע חלק מהתשלומים שהיתה חייבת ליוניליוור, פעולה המכונה בענף "קיזוז חד צדדי". זאת בטענה כי השנה מבצעי יוניליוור ברשת היו עמוקים פחות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. ביוניליוור דחו את טענת שופרסל ואת גרסתה לפיה "הרשת עושה כל מאמץ להורדת המחירים לצרכן והגיעה לאי הסכמה עם הספק על מחירי מוצריו", וטענו כי בשופרסל לא ניסו לפעול להורדת מחירים לצרכן, אלא לשיפור רווחיות של הרשת.

 

 

השלטים בשופרסל בזמן הסכסוך עם יוניליוור השלטים בשופרסל בזמן הסכסוך עם יוניליוור צילום: אוראל כהן

 

במהלך החודשיים החולפים פעלה יוניליוור לראשונה ליצירת קשר ישיר עם הצרכנים באמצעות פרסום מודעות בהן קופוני הנחה למוצריה. החברה בחרה לפעול כך, כתגובה לכך שכשבוע לאחר שחדלה לספק לשופרסל מוצרים, הוריד מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן את הכפפות והנחה את אנשיו לתלות בסניפים מודעות המסבירות לצרכנים את הסיבה למחסור במוצרי יוניליוור ומפנות אותם לרכוש מוצרים תחליפיים. במודעה שפירסמה בסניפיה נכתב: "ללקוחותינו שלום. אנו נאבקים לשמור על מחירים הוגנים של המוצרים הבאים של הספק יוניליוור: תלמה, קנור, הלמנס, בייגל בייגל, בלובנד, ורד הגליל, ליפטון, קליק, גלידות שטראוס, פינוק, בדין, דאב, סיף, אקס. לאור אי הסכמה עם הספק ייתכנו מחסורים במוצרים אלה. אנו מזמינים אתכם לרכוש מוצרים מקבילים של המותגים האחרים".

 

לפני 9 שנים ניהלו הצדדים סכסוך מסחרי מתוקשר שארך כחודש וחצי. אז היתה זו שופרסל שהורידה את מרבית מוצרי יוניליוור מהמדפים, והפסיקה להזמין מוצרים חדשים. זאת על רקע דרישת שופרסל להגדלת הנחות, אשר לא נענתה על ידי יוניליוור. בהמשך, פיזרה שופרסל את 240 הסדרניות, שהועסקו על ידי יוניליוור בסידור סחורות החברה על מדפי שופרסל, והן יצאו לחופשה כפויה.

 

משופרסל נמסר: "בימים הקרובים יתחדש מלאי המוצרים של חברת יוניליוור בסניפי הרשת, לאחר הגעה להבנות מסחריות בין החברות. בתוך כך, שופרסל תצא בשורת הוזלות ללקוח על מוצרים שונים של הספק".

 

מיונילוור נמסר:"לאחר סכסוך מסחרי בעקבותיו הופסקה העבודה בין חברת יוניליוור ורשת שופרסל, יוניליוור שמחה להודיע כי הצדדים הגיעו להבנות מוסכמות אשר יאפשרו שיתוף פעולה עתידי ביניהן וחזרה לעבודה מיידית".

 

ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ישראל: "אנו שמחים לחזור ולשתף פעולה עם רשת שופרסל. חשוב לנו שתהיה לצרכנים נגישות מלאה למוצרינו בכל הרשתות. אנו מאחלים לבית ישראל חג שמח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x