פרסום ושיווק

רשות ההגבלים אוסרת על שופרסל לפתוח חנות חדשה במצפה רמון

בכך עושה דיויד גילה שימוש ראשון בכלי התחרות האזורית במסגרת חוק המזון. ההחלטה התקבלה על רקע היעדר תחרות בענף המזון באזור מצפה רמון בו פועלת מזה עשרות שנים רק חנות מזון אחת בבעלות שופרסל

נורית קדוש 13:1624.06.15

הממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה, הודיע היום לשופרסל כי הוא אינו מאשר את בקשתה לפתוח חנות חדשה במצפה רמון.

 

החלטת הממונה התקבלה על רקע היעדר התחרות בענף המזון באזור מצפה רמון בו פועלת מזה עשרות שנים רק חנות מזון אחת שבבעלות שופרסל.

 

פרופ' דיויד גילה פרופ' דיויד גילה צילום: עומר מסינגר

 

סירובו של הממונה לאשר את בקשתה של שופרסל נבע מתוך הערכתו כי בנסיבות המיוחדות שנוצרו במצפה רמון, קיים חשש שפתיחה של חנות שופרסל במרכז המסחרי המתוכנן תסכל את האפשרות לפתיחת חנות של קמעונאי מתחרה במצפה רמון, ותנציח את המונופול של שופרסל בישוב גם בשנים הבאות.

 

שופרסל ביקשה להקים חנות במרכז מסחרי אשר מתוכנן להיבנות במצפה רמון, ואשר יכלול סופרמרקט וחנויות נוספות. הקמתו של המרכז המסחרי מהווה חלון הזדמנויות נדיר לפתיחת שוק המזון במצפה רמון, שהיה במשך שנים בשליטתה המוחלטת של שופרסל, לתחרות.

 

בהתאם להוראות חוק המזון, על מנת לפתוח חנות חדשה ביישוב, שופרסל צריכה לקבל את אישור הממונה על הגבלים עסקיים. הממונה רשאי לאשר את הבקשה רק אם מצא כי קיימת ודאות קרובה לכך שפתיחתה של החנות המתוכננת לא תגרום לפגיעה בתחרות.

 

זו הפעם הראשונה בה הממונה עושה שימוש בסמכות החדשה שמסורה לו על פי חוק המזון, אשר נועדה לאפשר התמודדות עם בעיות ריכוזיות גאוגרפית ותחרות מועטה בשוק זה, ומסרב לאשר פתיחה של חנות חדשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x