$
פרסום ושיווק

הממונה על ההגבלים נגד יבואנים רשמיים: "ייחשבו כמונופול בכל הקשור ליבוא מקביל"

דיויד גילה הכריז כי ישנה את חוק ההגבלים כדי למנוע מיבואן רשמי לבלום יבואן מקביל באמצעות לחץ על הקמעונאים. מדובר בשינוי מהותי, שיציב את היבואנים הרשמיים בשורה אחת עם היצרנים הגדולים

נורית קדוש 18:0827.11.14

ימים ספורים לפני הגשת ההמלצות של ועדת היבוא לקבינט יוקר המחיה, נערך הממונה על ההגבלים העסקים הפרופ' דיויד גילה לפעול נגד יבואנים רשמיים שינסו לבלום יבואנים מתחרים. גילה הכריז היום (ה) כי ישנה את חוק ההגבלים כך ש"יבואנים רשמיים ייחשבו כמונופול בכל הקשור ליבוא מקביל". הדברים נאמרו בכנס תחרות ורגולציה בענף המזון בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב המתקיים בשעה זו.

 

 

דיויד גילה. היבואנים הרשמיים בשורה אחת עם היצרנים הגדולים דיויד גילה. היבואנים הרשמיים בשורה אחת עם היצרנים הגדולים צילום: אוראל כהן

 

גילה הסביר כי אם התיקון לחוק יתקבל, היבואן הרשמי יהיה חשוף לאכיפה פלילית אם יפריע או יפעיל לחץ על קמעונאים שלא לקנות מיבואן מקביל או אם יפעיל מנגנוני הנחות שידרבנו קמעונאים לעבוד איתו ולא עם יבואנים מקבילים.

 

מדובר בשינוי מהותי, שיציב את היבואנים הרשמיים בשורה אחת עם היצרנים הגדולים, שעל חלק מפעילותם הוכרז מונופול על ידי רשות ההגבלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x