$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

ועדי העובדים נגד מנכ"ל שופרסל: קוראים להחרמת 'תו הזהב'

בעקבות חשיפת "כלכליסט" על צמצום ההנחות הניתנות בתווי הקנייה קוראים ועדי העובדים הגדולים בחברות כמו רפאל, המוסד לביטוח לאומי ואגד להפסיק את חלוקתם בחגים ולרכוש במקומם מתנות או המחאות שי אישיות

נורית קדוש 10:4717.06.14

בעקבות חשיפת "כלכליסט" לפני כחודש וחצי במסגרתה הצהיר מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן, על כוונת הרשת לצמצם את ההנחות על תו הזהב" אותם היא מנפיקה, יוצאים ועדי העובדים בקריאה להחרים את התווים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי ועדי העובדים הגדולים בהם: ועד עובדי רפאל, בנק לאומי, המוסד לביטוח לאומי, אגד, רותם אמפרט, משרד ראש הממשלה, מכתשים, עיריית תל אביב, חיפה כימיקלים, טבע, משרד הכלכלה, קמ"ג, בי"ח איכילוב, מספנות ישראל, תרכובות ברום, בזק בינלאומי ורבים נוספים, יצאו בעקבות ביטול ההנחות על התווים, בקריאה להפסיק את רכישת התווים לצורך חלוקתם כשי לחג ולהפנות את תקציבים המיועדים לכך לאפיקים אחרים, כמו רכישת מתנות או הנפקת המחאות שי אישיות.

 

תווי קנייה לחג. אפשר להחליף בהמחאות או מתנות תווי קנייה לחג. אפשר להחליף בהמחאות או מתנות צילום: בועז אופנהיים

 

יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים מציין כי משמעות ביטול ההנחה על רכישה מרוכזת של תווים היא הקטנת סכומי השי שיקבלו העובדים בחג ראש השנה הקרוב ב-15-20%. אלוש, מציין כי ביטול ההנחות מרוקן מתוכן את הכדאיות ברכישת תווי קניה ובפופולריות שלהם בקרב מעסיקים וועדי עובדים, כשי מועדף לחג.

 

בתוך כך, החל מ- 1 ביולי יכנס לתוקף תיקון מס 36, לחוק הגנת הצרכן. התיקון אמור לעשות סדר בשוק הפרוץ של תווי הקניה בישראל. עפ"י התיקון לחוק, מחויבים כל מנפיקי התווים והרשתות הנכללות בהם, לכבד התווים ב-100% מערכם ולהעניק להם תוקף של 5 שנים לפחות.

 

על פי נתוני חברת ועדים היקף התקציבי ה"שי לחג" יעמוד השנה על סכום של 2.6 מיליארד שקלים, בדומה להיקף בראש השנה אשתקד. מיליארד שקלים מתוך תקציב זה היה אמור להיות מופנה לרכישת תווי שי של המנפיקים השונים. לדברי סיגל בן צבי, מנהלת יריד הוועדים בישראל, המיועד לבחירת שי לחג ורכישת פעילויות רווחה לעובדים, צמצום השימוש בתווים כשי, הכניס שחקים חדשים לענף וכי ביריד השנה ישתתפו מעל 270 חברות ונותני שירותים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x