$
פרסום ושיווק

הכללית תיאלץ לבטל את מכרז תחליפי החלב

רף הכניסה שהציבה קופת החולים ועמד על 3.5 מיליון שקל הרתיע את החברות ורק משווקת סימילאק פרומדיקו, ניגשה אליו. בעקבות זאת תצטרך הכללית לפרסם את המכרז מחדש

אורנה יפת 08:4312.08.13

הכללית תיאלץ לבטל את המכרז שפרסמה לאספקת תחליפי חלב למחלקות היולדות בבתי החולים שלה. זאת לאחר שרק חברה אחת, משווקת סימילאק פרומדיקו, ניגשה אליו.

מנכ"ל הכללית, אלי דפס מנכ"ל הכללית, אלי דפס צילום: אוראל כהן

 

ל"כלכליסט" נודע כי לכללית לא תהיה ברירה אלא לבטל את המכרז, היות שבמסגרתו מופיע סעיף הקובע כי אם יהיו במכרז פחות משתי מציעות הוא יבוטל. בעקבות זאת תצטרך הכללית, ככל הנראה, לפרסם את המכרז מחדש. מי שלא ניגשו למכרז של הכללית היו מטרנה, טבע (משווקת נוטרילון) ומדיצ'י (משווקת אופטימיל), שלא שבעו נחת מתנאי המכרז הנוכחיים.

 

החברות נרתעו כנראה מרף הכניסה הגבוה שהציבה החברה במכרז ועמד על 3.5 מיליון שקל. לשם השוואה, המכרז שפרסם משרד הבריאות לאספקת תחליפי חלב למחלקות היולדות בבתי החולים שלו נקב ברף כניסה נמוך בהרבה שהועמד על מיליון שקל.

 

סיבה נוספת שבגללה בחרו החברות שלא להשתתף במכרז היא שרשות ההגבלים עומדת להכריז על חברות תחליפי החלב כקבוצת ריכוז. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הרשות הודיעה לארבע החברות כי היא שוקלת לחייב את כל בתי החולים להכניס אליהם את כל ארבעת התחליפים. מהכללית נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בעיצומם של הליכי המכרז, ועד אשר לא תצא החלטה של ועדת המכרזים לא נוכל להתייחס".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x