פרסום ושיווק

שנתיים אחרי המחאה: תנובה ושטראוס מוזילות את הקוטג'

מחיר הקוטג' של תנובה יירד בכ-4% ל-5.95 שקלים והקוטג' של שטראוס יוזל ב-4.8% ל-5.98 שקלים. גבינה לבנה של תנובה תוזל ב-2.5% ל-ל-6.5 שקלים. מנכ"ל תנובה: "התחייבו להיות קשובים לצרכן ולהתנהל ברגישות במוצרינו הבסיסיים וכך אנו עושים"; תנועת הצרכנים: "הורדת המחירים של תנובה היא לעג לרש"

נורית קדוש 15:5101.07.13

פחות מחצי שנה לאחר העלאת מחירי החלב, הודיעה היום (ב') תנובה על הורדת מחירי מוצרי היסוד מתוצרתה ממחר: קוטג' ב-4.2% וגבינה לבנה ב-2.5%. מחיר קופסת קוטג' יעמוד על 5.95 שקלים, לעומת 6.21 שקלים כיום. 

 

הורדת המחירים מתבצעת בעקבות ירידת מחיר המטרה בכ-10 אגורות. ירידת מחיר המטרה של החלב ב-9.73 אגורות, הביא את תנובה להוריד את מחיר גבינת הקוטג' לקמעונאים, וכן את המחיר המומלץ לצרכן.

 

גם מחיר הגבינה הלבנה לקמעונאים הופחת יחד עם עדכון המחיר המומלץ לצרכן של גביע 250 גרם ל-6.5 שקלים במקום 6.67 שקלים כיום. במחירי שאר מצרי החלב של תנובה לא יחול כל שינוי. מחיר גבינה לבנה 500 גר' יעמוד על 11.88 שקלים (לעומת 12.19 כיום).

 

לדברי אריק שור מנכ"ל קבוצת תנובה, "התחייבו להיות קשובים לצרכן ולהתנהל ברגישות במוצרינו הבסיסיים ועל כן קיבלנו החלטה להוריד את המחירים שלנו לקמעונאים וכן להמליץ על הורדת המחירים המומלצים של הקוטג' והגבינה הלבנה לצרכן, שהינן מוצרי יסוד ונמצאים בכל בית בישראל.

 

"אנחנו בוחנים באופן קבוע את המחירים שלנו במטרה לעדכן אותם בהמשך להתפתחויות במשק ולמגמות של עלויות כלל חומרי הגלם ועלויות הייצור ובתוכם מחיר המטרה. הורדת מחיר המטרה בשיעור ניכר מאפשרת לנו לבצע הורדה במחירינו וכן במחירים המומלצים על ידי תנובה של מוצרי בסיס אלו לטובת הצרכנים".

 

גם שטראוס מורידה מחירים

 

שעות ספורות אחרי הודעת תנובה על הורדת מחיר גבינת הקוטג' והגבינה הלבנה מתוצרתה, הצטרפה חברת שטראוס למהלך והודיעה כי גם קוטג' שטראוס והגבינה הלבנה של המחלבה יוזלו בשיעור דומה. גבינת הקוטג' (250 גרם) תוזל ב-4.8% ל-5.98 שקלים וגבינת הסקי (250 גרם ו-500 גרם) ב-2.9%, בעקבות הירידה במחיר המטרה של החלב. מחירה של גבינת סקי 250 גרם יעמוד על 6.68 שקלים ומחירה של גבינת סקי 500 גרם יעמוד על 11.80 שקל.

 

בתנועת "הצרכנים" אמרו בתגובה להודעת תנובה על הורדת מחירו של הקוטג' כי "הורדת המחירים של תנובה היא לעג לרש. חברה שמוכרת רבים ממוצריה במחירים היקרים בעשרות אחוזים בהשוואה למחירם של מוצרים דומים באירופה ובארצות הברית, איננה יכולה להתפאר בהורדת מחירו של מוצר בודד. כדי לקבל קרדיט ציבורי, על חברת תנובה, כתאגיד המזון הגדול בישראל, מוטלת החובה לבצע מידית הורדת מחירים רוחבית של 30% על כלל מוצריה. רק צעד זה יוכל להשיב את השפיות לשוק המזון ואת הרוגע לכיסו של הצרכן הישראלי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x