$
פרסום ושיווק

חסרי תחליף: בתיה"ח איכילוב ותל השומר מסרבים להכניס תחליף חלב נוסף

אתמול אמורים היו בתי החולים הממשלתיים ליישם את תוצאות המכרז ולהכניס שני תחליפי חלב למחלקות היולדות. חברות תחליפי החלב: להכריז על בתי החולים כקבוצת ריכוז

אורנה יפת 09:2817.06.13

אף שמאתמול אמורים בתי החולים הממשלתיים ליישם את תוצאות המכרז לאספקת תחליפי חלב ולהכניס שני תחליפי חלב למחלקות היולדות, ל"כלכליסט" נודע כי שני בתי החולים הגדולים, תל השומר ואיכילוב, מסרבים לקיים את ההוראה. זאת משום שלטענתם משרד הבריאות חזר בו מההבטחה לשפות אותם בסכומים שקיבלו עד היום מחברות תחליפי החלב.

לאיכילוב יש חוזה עם פרומדיקו עד לסוף 2014, ולתל השומר חוזה דומה עם מטרנה. בשנה האחרונה קיבל תל השומר ממטרנה 1.8 מיליון שקל ואיכילוב קיבל מפרומדיקו 1.15 מיליון שקל. גורמים בבתי החולים טוענים כי משרד הבריאות אינו יכול לכפות עליהם הפרת הסכם, שכן המשמעות מבחינתם היא פיטורי עובדים וצמצום משרות במחלקות היולדות.

 

הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה. שימוע בעל פה הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה. שימוע בעל פה צילום: אוראל כהן

 

במהלך המכרז הבטיח משרד הבריאות לשני בתי החולים כי הכנסותיהם לא ייפגעו, ואולם לאחר שתוצאותיו פורסמו והראו כי הכנסות המדינה יהיו 3.7 מיליון שקל בלבד, חצי מהסכום שהתקבל עד כה מספקיות תחליפי החלב, חזר בו המשרד מההבטחה.

 

נוסף על כך, בבתי החולים חוששים שהחברות יפעילו על האחיות לחצים שיווקיים כדי שימליצו על תחליפי החלב שלהן, שכן בכל בית חולים יתחרו שתי חברות.

 

בתוך כך ל"כלכליסט" נודע כי בשימוע בעל פה, שנערך לחלק מחברות תחליפי החלב לקראת ההכרזה עליהן כקבוצת ריכוז, הן ביקשו מהממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה להכריז על בתי החולים כקבוצת ריכוז, ולא עליהן. טענתן היא כי חסם הכניסה לשוק תחליפי החלב, שהממונה על הגבלים מבקש לטפל בו, הוא תוצאה של התנהלות בתי החולים ולא של החברות.

 

מאיכילוב נמסר: "בית החולים אינו מעכב את יישום תוצאות המכרז. עם זאת, הוא ביקש הנחיות מפורשות ממשרד הבריאות בדבר יישום ההנחיות". מתל השומר לא התקבלה תגובה.

משרד הבריאות מסר: "עוד השבוע יתחילו שני בתי החולים לחלק תחליף חלב נוסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x