$
פרסום ושיווק

משרד הבריאות שוב מבקש מטבע הבהרות על קמפיין לנוטרילון

זאת מחשש להפרת ההנחיות לפרסום תחליפי חלב, לאחר שטבע העלתה שילוט חוצות הכולל את הכיתוב "נוטרילון להגנה על תינוקך"

אורנה יפת 08:2511.06.13

חודש וחצי לאחר שמשרד הבריאות אילץ את טבע להוריד קמפיין טלוויזיה לתחליף החלב נוטרילון, על רקע הפרה של ההנחיות לפרסום תחליפי חלב, נדרשת החברה שוב לספק הסברים למשרד על קמפיין למוצר. מדובר בקמפיין שילוט חוצות שהעלתה טבע בשבוע שעבר לנוטרילון הכולל את הכיתוב "נוטרילון להגנה על תינוקך". 

 

זמן קצר לאחר העלאת הקמפיין, ביום רביעי שעבר, פנה משרד הבריאות לטבע והעלה את החשש כי הכיתוב מעביר מסר המייחס למוצר סגולות רפואיות, בניגוד להנחיה הקיימת בנושא. המשרד ביקש מהחברה להעביר אליו את תוכני הפרסום במלואם והוא צפוי להזמין אותה לבירור.

 

נוטרילון (ארכיון) נוטרילון (ארכיון) צילום: אריאל בשור

 

בפעם הקודמת אילץ משרד הבריאות את טבע להסיר פרסומת טלוויזיה לנוטרילון שבה נאמר כי תחליף החלב "מכיל את הרכיבים GOS ו־FOS אשר תרומתם למערכת החיסונית נבדקה מחקרית". אז טען המשרד כי טבע מפרה את ההנחיה האוסרת לייחס לתחליפי חלב סגולות רפואיות. ממשרד הבריאות נמסר ל"כלכליסט" כי "בהתאם לממצאי הבדיקה תידרש החברה לבצע שינויים בתוכני הפרסום".

 

טבע ישראל: "אנו מקפידים לעמוד בכל דרישות הדין, ובפרט בדרישות הנוגעות לסימון ולפרסום תחליפי חלב, לרבות במסגרת הקמפיין הנוכחי. המסר בקמפיין עומד בכללי הפרסום, ואף נבחן רק לאחרונה על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות, מבלי שהועלתה כל הסתייגות ביחס אליו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x