$
פרסום ושיווק

תנובה עתרה נגד שב"ס: פסל זכייתנו במכרז לאספקת פירות

חברת המזון טוענת כי נציגי שב"ס רמזו לה לרכוש ירקות ופירות מספק ספציפי, ולאחר שבחרה בחברה אחרת בוטלה זכייתה במכרז

יצחק דנון 08:4206.06.13
שירות בתי הסוהר דחה ממניעים פסולים מכרז שבו זכתה תנובה - כך טוען תאגיד המזון בעתירה שהגיש השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב. לטענת תנובה, נציגי שב"ס רמזו לה לרכוש ירקות ופירות מספק ספציפי, ולאחר שבחרה בחברה אחרת בוטלה זכייתה במכרז.

 

אריק שור מנכ"ל תנובה אריק שור מנכ"ל תנובה צילום: אוראל כהן

 

המשתתפים במכרז הממשלתי, שפורסם בסוף 2012, התבקשו להגיש הצעות לאספקת חמישה סלי מזון לשב"ס וכן למשטרה ולמשרד ראש הממשלה. תנובה זכתה במכרז לארבעה מחמשת התחומים: חלב, ביצים, ירקות ופירות ושירותי מכולת. לטענת תנובה, במסגרת פגישת עבודה עם נציגי שב"ס היא נדרשה במרומז להורות לקבלן המשנה שלה בתחומי הירקות והפירות והמכולת, חברת פרו פלוס, להתקשר עם חברת ביכורי השדה דרום שיווק תוצרת חקלאית. בחברת פרו פלוס בחרו להתקשר עם ספק אחר, חברת שפיט רחובות. לטענת תנובה, נציגי שב"ס ביקשו לקדם את הקשר עם חברת ביכורי השדה באופן בלתי פורמלי, בדרך של "רמז גס" ומבלי לנמק את דרישתם.

 

בתנובה טוענים כי בעקבות סירובם הודיעה להם ועדת המכרזים כי הוחלט לבטל את זכייתה של תנובה במכרז הירקות והפירות וגם בסל החלב. משב"ס נמסר: "אנו דוחים את כל הטענות המועלות על ידי תנובה. מדובר בטענות מופרכות. תנובה לא עמדה בתנאי המכרז ולכן הצעתה נפסלה. תגובת שב"ס לעתירה תוגש כמקובל לבית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x