$
פרסום ושיווק

היו"ר החדשה של תנובה תשתכר 130 אלף ש' בחודש

מדובר בשכר הנמוך משמעותית מהיו"ר הקודם שלמה רודב, שהשתכר 250 אלף שקל בחודש

אורנה יפת 12:1417.02.13
רוית בר ניב, יושבת הראש של תנובה, תשתכר 130 אלף שקל לחודש. מדובר בשכר הנמוך משמעותית מהיו"ר הקודם שלמה רודב, שהשתכר 250 אלף שקל בחודש.

מינויה של ברניב ליו"ר תנובה נעשה למרות התנגות מבטח שמיר והימנעות הקיבוצים השותפים בחברה, בטענה שאינם מכירים את ברניב ולכן אינם יכולים לתמוך או להתנגד למינוי. מאיר שמיר התנגד למינוי בטענה כי משרת היו"ר הובטחה לו כאשר נכנס לשותפות בחברה.

 

על מועמדותה של ברניב פורסם לראשונה ב"כלכליסט" בחודש יולי האחרון, חודש לאחר שפרשה מתפקיד יו"ר שיכון ובינוי, חברת הנדל"ן של שרי אריסון. היא שימשה בתפקיד במשך חמש שנים, שבסופן הודיעה על רצונה לפרוש. לשיכון ובינוי הגיעה ברניב מחברת התקשורת נטוויז'ן, שאותה ניהלה משנת 2001.

 

ברניב נחשבה למקורבת לשרי אריסון ובתקופת כהונתה הציגה שיכון ובינוי שיפור מתמיד בתוצאותיה הכספיות, מה שהשפיע ישירות גם על התגמול בשכר והמענקים שלהם זכתה בחברה. במשך שנות כהונתה בשיכון ובינוי עמד השכר המצטבר של ברניב על כ־35 מיליון שקל. עם כניסתה לתפקיד היא החליפה את השדרה הניהולית, והמשיכה בצעדי ההתייעלות שכללו גם מכירת פעילויות מפסידות, צעדים שבהם החל המנכ"ל לשעבר אורי שני.

 

מאז התפטרותו של שלמה רודב מתפקיד יו"ר תנובה, על רקע חילוקי דעות מול קרן אייפקס, מכהן ד"ר שמואל אבן כיו"ר זמני בתנובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x