$
פרסום ושיווק

"אמרתי לקוקה־קולה, אל תחשבו לאיים עליי"

אלי גידור, הנאשם עם אפי רוזנהויז במשפט ההגבלים של שופרסל, תיאר אתמול כיצד בכיר בקוקה־קולה התקשר אליו שלוש פעמים בניסיון למנוע את הורדת נביעות מהמדפים

גיל קליאן 08:5911.02.13

אלי גידור, סגנו לשעבר של אפי רוזנהויז בשופרסל בעת שהאחרון כיהן כמנכ"ל הרשת, טען אתמול בבית המשפט כי היה גם נתון לאיומים של החברה המרכזית למשקאות קלים - בדיוק כפי שטען רוזנהויז עצמו בבית המשפט.

עדותו של גידור נמסרה אתמול במסגרת תיק ההגבלים של שופרסל, שבו הוא נאשם עם רוזנהויז. במסגרת התיק טוענת רשות ההגבלים כי שופרסל פעלה לסיכול מבצעים של מתחרתה מגה, כאשר הפסיקה לשווק מוצרים של ספקים ששיתפו עמה פעולה. בין המוצרים שהורידה שופרסל מהמדפים: נס קפה רד מאג של אסם, אייס טי ויסוצקי ונביעות של החברה המרכזית.

 

רוזנהויז וגידור מכחישים שניסו להשפיע על מבצעי מגה, אך חשפו בבית המשפט לחצים שהפעילו עליהם הספקים הגדולים. עדותו של גידור התמקדה בלחצים שהפעיל עליו לטענתו יורם שגיא, מנכ"ל חברת ההפצה בחברה המרכזית.

"שלוש פעמים הוא התקשר אליי ואני עניתי", סיפר אתמול גידור. "בשיחה הראשונה הוא שאל אם זה נכון מה שהם שמעו, שהורדנו את נביעות. עניתי שכן, והוא שאל למה. הסברתי שזו ההיערכות שלנו למיתון ונושא שדיברנו עליו כבר הרבה זמן, אבל הוא אמר לי 'לא נעבור על זה בשקט'. אמרתי לו שלא נצא מפרופורציות ואם צריך להרגיע את הרוחות כדאי שהמנכ"לים ידברו. אמרתי לו שלא יחשבו לאיים עליי, שזה לא ישנה את ההחלטה". כשנשאל גידור אם איים בתגובה על שגיא אמר גידור: "היה איום שלו עליי, לא שלי עליו. זו לא דרך ההתנהלות שלי".

 

מימין אפי רוזנהויז עו"ד צבי אגמון ואלי גידור אתמול בבית המשפט מימין אפי רוזנהויז עו"ד צבי אגמון ואלי גידור אתמול בבית המשפט צילום: אוהד צויגנברג

 

"ראינו את מה שמגה עשו כמנוף על ספקים"

 

במסגרת עדותו חשף גידור את מה שעמד מאחורי החלטת שופרסל להוריד מוצרים מהמדפים. לטענתו, בחברה ראו את המבצעים של מגה כהזדמנות לפעול מול ספקים בנושאים שזמן רב היו על השולחן. "התכנסנו מנהלי הסחר לדון במודעה (של מגה - ג"ק). שאלנו את עצמנו אם יש השפעה על המבצע שלנו. החלטנו שזה לא אמור להשפיע עלינו. לא ראינו בזה משהו שצריך לגרום לנו לשנות מבצע, אבל אמרנו, בואו ננצל את זה כמנוף לקדם דברים אחרים. מהר מאוד העלינו שורה של נושאים שברובם היו מחלוקות לגבי מותגים שאנחנו חשבנו שהם לא בסדר והספק חשב שהכל בסדר. גיבשנו שורה של מוצרים שאנחנו מוציאים מהמגוון. ישבתי עם אפי (רוזנהויז - ג"ק) בארבע עיניים והצגתי לו את ההמלצה של אגף הסחר. אפי חד בנושאים מסחריים, קלט את ההזדמנות ונתן אישור. אנחנו נכנסים פה לעימות, אז אני חייב את ההסכמה של אפי".

 

ביחס לטענות על הענשת ספקים אמר גידור: "אני לא מעניש ספק, אלה אנשים שאני עובד איתם. יש מו"מ וגם אם הוא לא סימפטי אין הענשה. לגיטימי לקיים מו"מ ולגיטימי לקיים אותו בעקשנות... אפשר להגיד שמופעלים לחצים. פעם המו"מ יותר יצירתי ופעם פחות, ואם לא מגיעים להסכמה, או שנצמצם פעילות... או שפשוט נוציא מהמגוון את המוצר. זה הצעד האחרון, לא מוציאים כל כך הרבה".

 

"שופרסל עושה את מה שהיא רוצה? רחוק מזה"

 

ביחס לספקים הגדולים הוסיף גידור: "עומדים מול הרשת ספקים מאוד חזקים, חלקם עם שליטה אבסולוטית בקטגוריה... לגיטימי שאריב איתם, אבל אני לא רוצה שהלקוח יהיה קורבן. שופרסל עושה מה שהיא רוצה? רחוק מזה".

 

החברה המרכזית בתגובה: "הדברים המצוטטים מפיו של הנאשם אלי גידור אינם אמת ולצערנו נאמרו מתוך מצוקתו במסגרת חקירתו בבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x