$
פרסום ושיווק

תנועת "ישראל יקרה לנו" מזהירה: לא נהסס להחרים יצרנים או רשתות מזון שיעלו מחירים

ראשי התנועה שיגרו מכתב לבכירים בענף ביניהם רמי לוי, איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, וזאב ורמברנד, מנכ"ל מגה בעקבות התבטאויותיהם על כוונה לעלות מחירים שעלולות להוות לכאורה תיאום מחירים האסור בחוק

גיל קליאן 17:2329.07.12
תנועת "ישראל יקרה לנו" ממובילות המאבק במחירי המזון וחרם הקוטג', שיגרה היום איתות אזהרה לחברות המזון והרשתות הגדולות. זאת, בעקבות מספר ידיעות בהן התבטאו בכירים בענף על הכוונה להעלות את מחירי המזון לצרכן בעתיד הקרוב.

 

בתנועה מזהירים במכתב שמוען בין השאר לרמי לוי, איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, וזאב ורמברנד, מנכ"ל מגה, כי אותן ידיעות עלולות להוות לכאורה תיאום מחירים האסור בחוק. בתנועה מזכירים את דו"ח ועדת קדמי שקבע כי מחירי המזון בישראל עלו בשיעור גבוה ממדינות ה-OECD ללא הצדקה, והוסיפו כי אין כל סיבה לעלייה נוספת במחירי המזון.

 

יצחק אברכהן, זאב וורמברנד ורמי לוי יצחק אברכהן, זאב וורמברנד ורמי לוי צילום: אוראל כהן

 

במכתב ציינו פעילי התנועה כי "נקעה נפשו של הציבור הישראלי מהעלאות מחירים בלתי מוצדקות. ועדת קדמי כבר קבעה כי התירוץ של 'עליית מחירי הסחורות' או 'שער הדולר' אינו תקף וזאת מאחר שכאשר מחירי הסחורות בעולם יורדים – לא ראינו אתכם מזדרזים להודיע על הורדת מחירים. כמו שתנודות לצד אחד הגדילו את רווחיכם, כעת, כאשר המטוטלת נעה לצד שני - עליכם לצמצם את רווחיכם: יותר מדי זמן התרגלו ממשלות ויצרנים בישראל כי ציבור האזרחים הוא הציבור היחידי הנושא בעול העוולות הכלכליות במדינה".

 

התנועה ציינה עוד כי היא עוקבת אחרי מחירי המוצרים באמצעות מתנדבים, ולא תהסס להחרים יצרנים או רשתות שיעלו מחירים.

 

לסיכום כותבים פעילי התנועה: "אם יש לכם בעייה עם מחירי סחורות: אנא פנו לממשלה שתוריד מכסים או תנמיך עלויות אחרות כמו מחיר המים, מחיר החשמל, עמלות בנמלים ועוד. אם יש לכם בעייה עם שער הדולר: אנא פנו לנגיד בנק ישראל הפרופסור סטנלי פישר. לא חסרים במדינת ישראל מקומות שניתן לתקן בהם את עיוותים כלכליים הגורמים ליוקר המחייה. אנו אזרחי ישראל - לא נהיה היחידים שנושאים בנטל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x