$
פרסום ושיווק

תזכיר חוק: הרשות השנייה תמוזג לתוך מועצת הכבלים והלווין

בשוק חוששים כי הגוף הממוזג, המפקח על השידורים, לא יהיה עצמאי; משרד התקשורת: "לא רק שעצמאות המועצות אינה נפגעת אלא היא אף מתרחבת"

שלי פריצקר 19:3625.06.12

פורסם תזכיר החוק שניסח משרד התקשורת לאיחוד מועצות הכבלים והלוויין והרשות השנייה לידי גוף אחד שיפקח על שידורי הטלוויזיה.

 

על פי החוק המוצע, הרשות השנייה המפקחת על שידורי הטלוויזיה המסחרית 2 ו-10, שהיא גוף ציבורי עצמאי, תמוזג לתוך מועצת הכבלים והלוויין, גוף

הכפוף למשרד התקשורת. הרשות תוקם כרשות פנים ממשלתית במסגרתה תפעל מועצה ציבורית שתמונה על ידי הממשלה, תורכב מ-10 נציגי ציבור ובראשה יו"ר עובד מדינה שיכהן גם כמנהל הרשות. גורמים בשוק מביעים חשש כי הגוף החדש יהיה בעצם כפוף לממשלה ולא עצמאי.

 

על פי ההצעה, חברי המועצה שימונו יהיו בעלי מעמד וניסיון משמעותיים בתחום פעילותה של המועצה: שני נציגים מתחום הכלכלה והניהול, שניים בעלי הבנה וניסיון ברגולציה, שניים מתחום היצירה הטלוויזיונית או הקולנוע וארבעה מתחום התרבות, החינוך, התקשורת או מדעי החברה. את כל הנציגים יבחר שר התקשורת מתוך רשימת מועמדים שתעביר לו ועדת איתור.

 

במסגרת האחדת גופי ההסדרה מוצע לבטל את דמי הזיכיון ודמי הרישיון השנתיים שמשלמים בעלי הזיכיון והגוף ימומן על ידי האוצר. עם זאת, כתוב כי הממשלה תוכל להטיל אגרות מבלי לפרט אילו.

 

מטרת הגוף שיפקח על שידורי הערוצים המסחריים והטלוויזיה הרב ערוצית היא להסדיר את תחום השידורים המסחריים מתוך ראייה כוללת של הענף. לדברי משרד התקשורת, "ברית המועצות" היא שלב ביניים לקראת הקמת רשות תקשורת עצמאית שתפקח על כל ענף התקשורת בישראל.

 

משרד התקשורת מסר בתגובה: "לא רק שהעצמאות המועצות אינה נפגעת אלא היא אף מתרחבת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x