$
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": משה רוזנבלום מינה מנכ"ל חדש לקניון רמת אביב

המינוי - אחרי סכסוך מתמשך בצמרת הניהולית של קבוצת מליסרון. אורי אבל, שבתפקידו הקודם היה מנכ"ל קניון אבנת בפ"ת יחליף את בני כהן. בחודש הקרוב צפוי דירקטוריון מליסרון לאשר את המינוי.

מיכל תוסייה כהן 15:4113.06.10

אחרי סכסוך מתמשך בין מנכ"ל מליסרון, משה רוזנבלום, לבין מנכ"ל קניון רמת אביב וקניון סביונים, בני כהן, עוזב כהן את תפקידו. כהן יוחלף על ידי אורי אבל, מנכ"ל קניון אבנת בפתח תקווה לשעבר. בחודש הקרוב צפוי הדירקטוריון של חברת מליסרון לאשר את המינוי.

 

עזיבתו של כהן והחלפתו
באבל היא תוצאה של מאבק מתמשך שהתנהל לאחרונה בין רוזנבלום לכהן. רוזנבלום לא ראה עין בעין עם כהן את אופן ניהול קניון רמת אביב וקניון סביונים, ומהר מאוד מערכת היחסים ביניהם נקלעה למבוי סתום עד שבחודשים האחרונים הם הפסיקו לדבר ביניהם. הסכסוך הגיע עד לחלונות הגבוהים של בעלי המניות בחברה: ליאורה עופר, מבעלי השליטה ממליסרון, גיבתה את החלטתו של רוזנבלום אל מול מנכ"ל עופר נכסים, אבי לוי. ליאורה עופר ורוזנבלום יצאו מהסכסוך כשידם על העליונה, ומצאו לכהן מחליף. מהלך שלדברי בכירים בשוק, היה צפוי.

 

בכך הגיע לסיומה מערכת יחסים מבטיחה בין כהן להנהלת מליסרון. כהן הגיע למליסרון לאחר שיוסי פרי, מנכ"ל מליסרון הקודם, שכנע אותו לחזור להיות מנכ"ל קניון רמת אביב, מכיוון שבעבר אחז באותו התפקיד בדיוק, כשהקניון היה בבעלות לב לבייב, בעלי אפריקה ישראל. כהן היה חלק מקבוצת אפריקה ישראל במשך 10 שנים, וניהל את קניון רמת אביב כמעט מיום פתיחתו לאחר שהחליף את זיו שחורי בתפקיד. בתחילת 2006 עזב כהן את תפקידו לאחר שצבייה לבייב, בתו של לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל, מונתה למנהלת חטיבת הקניונים של החברה. לאחר מכן עבד כמנהל חטיבת הקניונים של בני שטיינמץ ובתפקידו האחרון לפני חזרתו לקניון רמת אביב, היה משנה למנכ"ל בקבוצת גזית גלוב. לפני כניסתו לעולם הקניונים, כהן היה אלוף משנה בצבא וסגן דובר צה"ל ובהשכלתו הוא בעל תואר שני במתמטיקה מאוניברסיטת חיפה.

 

מחליפו של כהן, אורי אבל, לקח חלק עד פברואר האחרון מקבוצת קניוני ישראל כמנהל קניון אבנת בפתח תקווה וקניון מרום ברמת גן. הוא הצטרף לענף הקניונים בשנת 2001 כעוזר סמנכ"לית השיווק של קניון שבעת הכוכבים. לאחר מכן במשך 3 שנים היה מנהל השיווק של קניון גבעתיים והיה אחראי על בניית האסטרטגיה השיווקית והשקת הקניון. לאבל תואר ראשון במנהל עסקים ממכללת רופין ותואר שני מנהל עסקים התמחות בשיווק ופרסום מהקריה האקדמית קריית אונו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x