$
מדיה

מרוץ תשתיות בין HOT ובזק: הכבלים ישדרגו מהירות הגלישה ל-100 מגה ביט

היקף ההשקעה מוערך ב-500 מיליון שקל בשלוש שנים. בשלב הראשון הרשת תושק בכמה ערים, ובתוך כשלוש שנים הפריסה תורחב לכל הארץ

אמיר טייג 11:4910.05.09

HOT הכריזה כי תשדרג את רשת הכבלים שלה ותציע מהירות גלישה של עד 100 מגה-ביט לשנייה. מהחברה נמסר כי בשלב הראשון היא צפויה להשיק כבר השנה את הרשת החדשה במספר ערים בישראל, ובתוך כשלוש שנים בפריסה ארצית. מדובר בהשקעה אשר צפויה לתת מענה תחרותי לרשת החדשה שמקימה בזק (NGN),

שתשדרג את קצב ההתחברות לאינטרנט לכ-50 מגה ביט לשנייה עבור לקוחות ה-ADSL.

 

HOT לא מסרה את היקף ההשקעה הצפוי ברשת החדשה. עם זאת ההערכות בחברה הן כי היקף ההשקעה הכולל, אשר יתפרס על פני שלוש שנים, יעמוד על כ-500 מיליון שקל. לשם השוואה, ההשקעה של בזק ברשת ה-NGN עשויה לעבור את רף ה-100 מיליון דולר. מדובר בהשקעה הגדולה ביותר שמבצעת HOT בתשתיות זה כ-9 שנים, מאז שדרגה את הרשת שלה לדיגיטלית.

 

מ-HOT נמסר כי עם השקת הרשת החדשה תיערך החברה לטשטוש הגבולות שמתרחש בשנים האחרונות בין עולמות האינטרנט והטלוויזיה. HOT תציע רוחבי פס לגלישה באינטרנט בהתאם לדרישות ולביקושים.

 

בזווית הטכנולוגית החברה למעשה בחרה לשדרג את הרשת הוותיקה שלה לטכנולוגייה הנקראת Docsis3. בכך היא מצטרפת לחברות הכבלים הגדולות בעולם ביניהן: UPC הולנד, COMCAST ארה"ב, TIME WARNER ארה"ב, CABLE VISION ארה"ב, VIRGIN אנגליה, J:COM ביפן ועוד, אשר נמצאות בשלבים שונים של השקת טכנולוגיה זו. הרצל עוזר, מנכ"ל HOT אמר כי "HOT תמשיך לחולל מהפכות כפי שעשתה עד כה בשירותי האינטרנט והטלפון הקווי בישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x