פרסום ושיווק

שופרסל הורידה מהמדפים מוצרים של חברות מובילות - בגלל הנחות שניתנו עליהם ברבוע כחול

מוצרי נביעות, אסם, ויסוצקי, פריגת ועוד נעלמו מחנויות הרשת הגדולה בישראל, בגלל מבצעים במסגרתם הם נמכרו ברשת המתחרה. שופרסל: הכל חוקי

גלי ברגר 18:5130.12.08

שופרסל יצאה בשבוע שעבר במפגן כוח נגד ספקים מובילים של הרשת, במסגרתו הורידה מהמדפים מוצרים כמו שישיית מי נביעות, נס קפה רד-מאג של אסם, מוצרים של יד מרדכי, קרטונים של פריגת, תה ויסוצקי ועוד. הסיבה למהלך: מוצרים אלו נמכרו במבצעים אגרסיביים אצל המתחרה - רבוע כחול.

 

רבוע

כחול השיקה השבוע את הרשת המוזלת שלה "מגה בול", אך לדברי מקורבים לרשת, המבצעים על המוצרים הללו נעשו דווקא במגה ובמגה בעיר ולא ברשת החדשה. בנוסף, יש לציין, כי רבוע כחול היא שמסבסדת מוצרים אלה ואף מוכרת אותם במחירי הפסד. הספקים, מצידם, אינם משתתפים במימון המבצע, על פי רוב.

 

בשופרסל אמנם לא מתייחסים לנושאים מסחריים, אך מיהרו להבהיר, כי המהלך בוצע לפי חוק, זאת לאחר שהיו ספקים שהאשימו אותם בפעילות בלתי-חוקית.

 

שופרסל היא רשת המזון החזקה בישראל, אשר מחזיקה, לפי דו"ח נילסן, בנתח שוק של כ-37.5%. רבוע כחול מחזיקה בנתח שוק של 23.6%. הורדת מוצרים מהמדפים היא דרך ענישה ידועה במארג הכוחות בין רשתות לספקים, אך בדרך כלל מדובר במערכת יחסים עם ספק ספציפי בה קיימת מחלוקת סביב הסכם סחר. הפעם, מדובר במהלך גורף, בו שופרסל מנסה, ככל הנראה, לאותת לספקים שיפעילו לחץ על רבוע כחול ואולי אף על רשתות פרטיות להימנע ממבצעים שכאלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x