סגור
וורן באפט  ונכס של לנאר Lennar ב קליפורניה 2011
באפט ונכס של לנאר בקליפורניה (צילום: AP Photo/Damian Dovarganes)

וורן באפט חשף השקעה בשלוש חברות בנייה אמריקאיות

ברקשייר האת'וויי השקיעה ברבעון השני של השנה 814 מיליון דולר בשלוש חברות בנייה אמריקאיות על רקע הראלי במניות בסקטור. החברה גם הגדילה את ההחזקות שלה בקפיטול וון ובאוקסידנטל פטרוליום, אך צמצמה את ההחזקה באקטיוויז'ן בליזרד

ברקשייר האת'וויי, חברת ההשקעות של וורן באפט, ביצעה השקעה של 814 מיליון דולר בשלוש חברות בנייה אמריקאיות. לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), ברקשייר רכשה בסוף הרבעון השני 6 מיליון מניות של DR הורטון בשווי של 726 מיליון דולר. כמו כן, רכשה מעל 152 אלף מניות בחברת לנאר (Lennar) בשווי 70.6 מיליון דולר ויותר מ-11 אלף מניות ב-NVR במחיר של 17.2 מיליון דולר.
המהלך מצידה של ברקשייר מגיע לאחר שהשנה נהנו המניות של חברות בנייה ושל חברות המעניקות שירותים לסקטור מראלי במחיר שלהן, זאת בעוד בשנה שעברה נפגעו מצניחה בביקוש בשל שיעורי הריבית הגבוהים. לברקשייר כבר הייתה חשיפה גדולה לתעשיית הבנייה, ובין חברות הבת שלה נמנות יצרניות של רצפות, צבע, בידוד וגגות. אולם, החברות הללו לא רשמו ביצועים טובים במיוחד השנה, ודיווחו על ירידה של 12% בהכנסות במחצית הראשונה של השנה.
ההשקעה ב-DR הורטון הופכת את ברקשייר לאחת מעשר בעלות המניות הגדולות של החברה, עם החזקה של 1.8%.
חשיפת ההשקעות לא כללה פרטים האם היא בוצעה בהוראה ישירה של באפט או של אחד מסגניו, טוד קומבס וטד וושלר. לרוב ההערכה בקרב האנליסטים היא כי רכישת מניות בשווי של פחות ממיליארד דולר נעשית בידי הסגנים. הונו האישי של באפט מוערך ב-119.6 מיליארד דולר, כך לפי מגזין פורבס, שהופכים אותו לאחד מהאנשים העשירים בעולם.
ברבעון השני הגדילה ברקשייר גם את הפוזיציות שלה במנפיקת כרטיסי האשראי קפיטול וון ובחברת הנפט אוקסידנטל פטרוליום. לפי המסמכים, ברקשייר העלתה את ההחזקה שלה בקפיטול וון ביותר מ-25% ונכון לסוף הרבעון החזיקה במניות של החברה בשווי 1.4 מיליארד דולר. לעומת זאת, ברקשייר צמצמה את ההחזקה שלה ביצרנית משחקי המחשב אקטיוויז'ן בליזרד ב-70%. חברות נוספות בהן צמצמה את ההחזקה כוללות את חברת הנפט שברון, יצרנית המכוניות ג'נרל מוטורס וחברת הביטוח גלוב לייף.