סגור

יציבות בשקל, הדולר ב-3.15; "שינוי בפד מעלה סיכוי לעליית ריבית בישראל"

גם היורו ללא תנועה מהותית, נסחר ב-3.56 שקלים. מיטב דש: "הגיוני לצפות שעלייה באינפלציה הרבה מעל התחזיות ברוב המדינות בעולם לא תפסח גם על האינפלציה בישראל"

יציבות בשקל בפתיחת שבוע המסחר במטבעות: הדולר ללא תנועה מהותית, נסחר ב-3.15 שקלים; גם היורו יציב, נסחר ב-3.56 שקלים. בשוק העולמי נחלש ה6יורו ב-0.1% ל-1.129 דולר.

גיא בית-אור, הכלכלן הראשי של פסגות, אומר כי אי הוודאות בכל הנוגע לסביבה הכלכלית תהיה גבוהה בטווח הזמן הקצר שבו 'טרייד האומיקרון' ישלוט. זאת עד שיהיה ברור מהי יעילות החיסונים והטיפולים נגדו ועד כמה הממשלות יהיו אגרסיביות במידת ההגבלות. "סביבה שכזו ביחד עם החולשה בשוקי המניות צפויה לתמוך באפיק השקלי הארוך ואנו בהחלט ממליצים להגדיל אליו חשיפה".
"מצד שני, האינפלציה גבוהה ועוד צפויה לספק לנו הפתעות במבט קדימה, וזאת למרות הירידה במחירי הנפט, רק תקשיבו למה שיש לפאואל לומר בעניין. האינפלציה הגבוהה בפועל עדיין כאן איתנו כדי להישאר לפרק זמן ארוך ממה שמעריכים מה שצפוי להיטיב עם האפיק הצמוד הקצר", מוסיף בית אור.
לדברי אלכס זבז'ינסקי, , הירידה בתשואות האג"ח ל-5 ול-10 שנים בישראל בחודש האחרון הייתה החדה ביותר מכל המדינות בעולם "קשה למצוא לזה הצדקה כלכלית רק במדד המחירים האחרון שהושפע מסעיף אחד (נסיעות לחו"ל) ואפילו בשערו של השקל שבחודש האחרון סגר את העשירייה של המטבעות החזקים בעולם.
הגיוני לצפות שעלייה באינפלציה הרבה מעל התחזיות ברוב המדינות בעולם לא תפסח גם על האינפלציה בישראל ושינוי במדיניות הפד מעלה סיכוי לעליית ריבית אצלנו", אומר זבז'ינסקי.
בשבוע שעבר אמר יו"ר הפד ג'רום פאוול כי הוא תומך בהאצת קצב הטאפרינג (צמצום רכישות האג"ח) בשל האינפלציה הגבוהה, שכבר ברור שאינה זמנית. "להערכתנו, גם האירופי בדרך להוציא את המילה 'טרנזיטורי' (זמני) משימוש", אמר זבזי'ינסקי, לנוכח נתוני האינפלציה גבוהים שהתפרסמו בשבוע שעבר באירופה.

1 צפייה בגלריה
שקל דולר יורו מטבע מטבעות מט"ח
שקל דולר יורו מטבע מטבעות מט"ח
(שאטרסטוק)