סגור

בלעדי לכלכליסט
דירקטוריון פרטנר הכריע: אבי צבי ימונה למנכ"ל החברה

גבר על אילן צחי, מנכ"ל HOT לשעבר, ויחליף בתפקיד את איציק בנבנישתי שפרש בתחילת אפריל; צבי כיהן כמנכ"ל רשת 13 במשך כעשור עד למיזוג שלה עם ערוץ 10

דירקטוריון פרטנר התכנס היום על מנת למנות את אבי צבי למנכ"ל פרטנר, כך נודע ל"כלכליסט". הוא יחליף בתפקיד את איציק בנבנישתי שפרש מהחברה בתחילת אפריל. צבי נבחר לתפקיד על ידי ועדת האיתור שהקים דירקטוריון החברה אחרי פרישתו של בנבנישתי וגבר על אילן צחי, מנכ"לHOT לשעבר, ויעקב טרוזמן, סמנכ"ל החטיבה העסקית של פרטנר שהגיעו לקו הגמר.


צבי ניהל בעבר את הזכיינית רשת ונבחר על ידי ועדת האיתור על רקע הניסיון שלו בתחום שאליו נכנסה פרטנר בשנים האחרונות עם פרטנר TV. הוא כיהן בתפקיד כעשור ועזב את החברה רגע אחרי המיזוג שלה עם ערוץ 10, שיצר את קבוצת רשת13, תוך חתימת ההסכם על מכירת חברת החדשות לקשת, כצעד משלים למיזוג.

1 צפייה בגלריה
אבי צבי מנכ"ל פרטנר החדש
אבי צבי מנכ"ל פרטנר החדש
אבי צבי מנכ"ל פרטנר החדש
(ימאי יחיאל)

במהלך כהונתו עברה רשת משידור בזיכיון לשידור ברישיון, כחלק מאסדרת שוק הטלוויזיה. בקו התוכני שהוביל צבי נכללה התמקדות בתוכניות ריאליטי כמו הישרדות והאח הגדול, שאת הזיכיון לה הצליח להשיג אחרי ששודרה אצל המתחרה קשת.
צבי ייכנס לתפקיד בתקופה רגישה של פרטנר, שהפכה לחברה ללא גרעין שליטה עם החלטתו של חיים סבן שלא לממש את האופציה שקיבל לרכישת מניות האצ'יסון בחברה. בנוסף החברה צפויה להתמודד עם שינויים רגולטוריים בתחום הטלוויזיה, שממתין להמלצות ועדת פולקמן, וכן עם המשך ההשקעות והתחרות בשוק הסיבים, עם הכניסה של בזק החזקה לתחום. בשוק הסלולר מתמודדת פרטנר עם הפריסה של רשתות דור 5 וההשקעות הנדרשות כדי לבצע אותה.
בראש ובראשונה יידרש המנכ"ל החדש לאייש את צמרת החברה אחרי שתרי ישכיל, סמנכ"לית השיווק והשירות של פרטנר, ועינת רום, סמנכ"לית משאבי אנוש ומנהל, הודיעו על עזיבתן את החברה בתחילת החודש, אחרי עזיבתו של בנבנישתי.
בתחילת השנה שעברה עמדה פרטנר בפני מיזוג עם המתחרה הגדולה HOT לפי שווי של 3.5 מיליארד שקל, מיזוג שלא יצא לפועל בסופו של דבר אחרי שאלטיס, הבעלים של HOT, משכה את הצעתה.
יו"ר ועד עובדי פרטנר קרן אופק אמרה מוקדם יותר היום כי "בורסת השמות המוזכרים כמועמדים לתפקיד מנכ"ל פרטנר מלמדת על חוזקה וחוסנה של החברה. פרטנר לא הייתה מגיעה לכך אלמלא הסכמי העבודה פורצי הדרך עליהם חתמו הנהלת החברה וועד העובדים. מי שחושב לגייס מנכ"ל עם היסטוריה של עימותים וניסיון לפגוע בתנאי העסקת עובדים ייתקל בוועד עובדים נחוש וחזק שלא מתכוון לוותר על אף הישג שנחתם בעבר. להפך - ועד העובדים מתכוון לפעול לשיפור תנאי ההעסקה, דבר שישמור גם על רצף ההישגים של פרטנר כמקום הכי טוב לעבוד בו מבין חברות התקשורת ובין 25 החברות המובילות בישראל בשביעות הרצון של העובדים, ובראש ובראשונה על למעלה מ-3,000 עובדי החברה שהם ליבה הפועם של החברה".