סגור

אלקטרה נדל"ן הקפיצה את רווחי בעלת השליטה אלקו

חברת האחזקות של האחים זלקינד - השולטת באלקטרה, אלקטרה נדל"ן ואלקטרה צריכה - סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 300 מיליון שקל -זינוק של פי 3 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2021; מניות אלקו בדסק"ש תרמו לשורה התחתונה 97 מיליון שקל

קבוצת אלקו של האחים מייקי ודני זלקינד מסכמת רבעון עם עלייה חדה ברווח, בזכות הקפיצה החברה הבת אלקטרה נדל"ן, לצד ההשקעה של חברת האחזקות בדסק"ש. אלקו רושמת ברבעון רווח של 300 מיליון שקל, זינוק של פי 3 ביחס להרבעון המקביל ב-2021, שבו עמד הרווח הנקי על 96 מיליון שקל.
אלקו היא חברת אחזקות שפועלת באמצעות חברות בנות בתחום התשתיות (אלקטרה), נדל"ן (אלקטרה נדל"ן), קמעונאות (אלקטרה צריכה), גז (סופרגז), והיא מחזיקה גם במניות דסק"ש.
1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 14.5.20 מימין מייקי זלקינד ו דניאל זלקינד
מוסף שבועי 14.5.20 מימין מייקי זלקינד ו דניאל זלקינד
מימין: מייקי זלקינד ודניאל זלקינד
(צילום: ישראל הררי)


אלקטרה נדל"ן שפועלת באמצעות קרנות לרכישת מקבצי דיור בארה"ב, בהן היא מנהלת 8.3 מיליארד דולר, תרמה לתוצאות בעלת השליטה רווח של 253 מיליון שקל, לעומת 51 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2021.
מאז תחילת השנה ביצעה אלקטרה נדל"ן סגירה ראשונה לריט המלונות עם הגעה ליעד גיוס של 700 מיליון דולר, סגירה ראשונה לקרן החוב השנייה בהיקף גיוס של 175 מיליון דולר. כמו כן הקימה קרן רביעית להשקעות במקבצי דיור עם יעד גיוס של כמיליארד דולר, שכבר קרובה להבטיח גיוס של כ-725 מיליון דולר מתוכם.
אלקטרה, החברה הבת הגדולה של אלקו הפועלת בתחום התשתיות, הבניה למגורים והתחבורה, תרמה 56 מיליון שקל לרווח לעומת 90 מיליון שקל ברבעון המקביל. אלקטרה שהחלה לאחד את דוחות חברת האוטובוסים אפיקים, דיווחה אמש על השלמת העסקה למכירת חלקה בפרויקט האגירה השאובה, תמורת תזרים כולל בסך של כ- 232 מיליון שקל.
אלקטרה צריכה תרמה 42 מיליון שקל לרווח הנקי של אלקו ואילו סופרגז תרמה 14 מיליון שקל. האחזקה של אלקו בדסק"ש וחברות אחרות תרמה 97 מיליון שקל לרווח.