סגור

משפחת ברק תשקיע בחברת הביטוח איילון ותהפוך לשותפה של ווישור

חברת קיסריה של צבי ועינת ברק תרכוש 25.6% ממניות חברת הביטוח ב-180 מיליון שקל; במקביל תשקיע קיסריה 90 מיליון שקל בהנפקה פרטית של ווישור

משפחת ברק תרכוש 25.6% ממניות חברת הביטוח איילון תמורת 180 מיליון שקל ותהפוך לשותפתה של ווישור (Wesure) בגרעין השליטה. הרכישה תתבצע על ידי חברת האחזקות של צבי ועינת ברק, קיסריה אלקטרוניקה רפואית החזקות.
במקביל, תשקיע קיסריה כ-90 מיליון שקל תמורת כ-14.28 מיליון מניות (17.5%) של ווישור גלובלטק, במסגרת הנפקה פרטית במחיר של 6.3 שקלים למניה. מדובר במחיר גבוה ב-28.5% מהשפל שאליו הגיעה ביום חמישי מניית ווישור, שירדה לשווי של 4.9 שקלים לאחר שהונפקה בחודש מרץ במחיר של 5.8 שקלים.
בשל ההון העצמי הנמוך יחסית של ווישור, 115 מיליון שקל, חזה אמיל וינשל יו"ר החברה, כי יצטרכו להכניס משקיעים חדשים לחברה, או לעסקה.
במסגרת ההסכם תמנה חברת קיסריה נציגים לגרעין השליטה באיילון ובווישור. קיסריה תהיה רשאית להציע או למנות לדירקטוריון איילון שני דירקטורים, כל עוד היא מחזיקה למעלה מ-20% מהון המניות המונפק של איילון, ודירקטור אחד אם שיעור החזקתה בהון המניות המונפק של איילון ינוע בין 10% ל-20%. לקיסריה שמורה האפשרות להקטין עד סוף השנה את כמות המניות שהיא רוכשת, ובלבד שהשקעתה לא תפחת מ-67% מהתחייבותה.
קיסריה היא חברה פרטית שהוקמה ב-1993. בעלי החברה, משפחת ברק, ביצעו אקזיט בעקבות מכירת חברה בת קיסריה אלקטרוניקה רפואית (CME) שייצרה מוצרים לענף האינפוזיה. מכירת החברה נעשתה לפי שווי של 250 מיליון דולר והושלמה סופית ב-2017. מאז, ככל הידוע, התמקד צבי ברק בהשקעות בתחום הנדל"ן והאנרגיה, אך זו ההשקעה הראשונה של החברה בתחום הביטוח.
ווישור גלובלטק פועלת על מנת לספק ביטוח דיגיטלי לתושבי ארה"ב. מתחילת השנה קיבלה חברה נכדה שלה, הרשומה בארה"ב רישיונות לפעול כמפיצי ביטוח במספר מדינות בארה"ב. בנוסף, בחודש אוגוסט האחרון הקימה החברה בבנגלור שבהודו חברה בבעלות מלאה, שתהווה מרכז פיתוח טכנולוגי בקבוצה.
חברת הביטוח הדיגיטלי הצעירה ווישור רכשה ביוני האחרון את השליטה באיילון (50.4%), שהיתה על המדף במשך שנה מאז פטירת בעל השליטה לוי רחמני, בתמורה ל־354 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
מימין ניצן צעיר-הרים יוחנן דנינו אמיל וינשל
מימין ניצן צעיר-הרים יוחנן דנינו אמיל וינשל
מימין: מנכ"ל ווישור ניצן צעיר-הרים, נשיא החברה יוחנן דנינו והיו"ר אמיל וינשל
(צילום: רמי זרנגר)