סגור

טופ גאם סוגרת עסקה טכנולוגית וחוצה שווי שוק של מיליארד שקל

החברה חתמה על הסכם שימוש בלעדי עם מפתחת טכנולוגיית חומרים ישראלית - תשלם 3.5 מיליון שקל ותמלוגים עתידיים;

חברת טופ גאם חוצה היום שווי שוק של מיליארד שקל, לאחר דיווח על הסכם טכנולוגי ובלעדי עם חברה מקומית.

יצרנית סוכריות הגומי לשוק תוספי התזונה חתמה על הסכם שימוש בלעדי עם חברה טכנולוגיה ישראלית העוסקת בתכנות מונחה עצמים (מיקרו-אנקפסולציה) של חומרים פעילים. לפי הערכות חברת הטכנולוגיה, הושקעו בפיתוח עד כה כ-10 מיליון דולר.
במסגרת ההסכם תוכל טופ גאם להשתמש, לפתח ולייצר מוצרים וטכנולוגיות שמכילים או עושים שימוש בטכנולוגיה המתקדמת של מיקרו-אנקפסולציה בתחום תוספי תזונה, המזון ותרופות ללא מרשם, בדגש על סוכריות גומי, שבהם מתמקדת החברה.
טופ גאם תשלם לחברה סכום של עד 3.5 מיליון שקל עבור הזכויות האמורות, וכן תמלוגים עתידיים המותנים בממכירות.
הטכנולוגיה תאפשר לה לעשות שימוש לראשונה ברכיבים מסוימים בצורת מתן של סוכריות גומי, כמו גם תאפשר שיפור הפונקציונאליות הפיזיולוגית של הסוכריות, מיסוך טעמים, ההארכת חיי מדף. בנוסף, להערכת החברה הטכנולוגיה תאפשר לה לפעול בשווקים עתירי רגולציה, בהם אינה פעילה כיום.
טופ גאם הפכה לאחת ההנפקות המוצלחות של השנה בת"א. החברה תכננה במקור לבצע א ההנפקה לפי שווי של 700 מיליון שקל, אך התקררות השוק הפכה את היעד הזה לבלתי ריאלי.
בעלי טופ גאם, חי חיון, רועי לוסטרניק וקרן AP Partners החליטו בכל זאת לצאת לדרך עם ההנפקה, ולגייס 100 מיליון שקל לפי שווי של 360 מיליון שקל. חלפו קצת יותר מחודשיים מאז ההנפקה, ועתה שווי השוק שלה גבוה ב-42% מהיעד המקורי.
מנכ"ל טופ גאם עמיחי בר-ניר אמר כי "ההסכם יאפשר לראשונה לעשות שימוש בחומרים פעילים מסוימים בצורת מתן של סוכריות גומי, ישפר את הפונקציונליות הפיזיולוגית של הסוכריה, ימסך טעמים, ויאפשר לחברה לחדור לשווקים עתירי רגולציה שכיום יצרניות סוכריות הגומי לא פעילות בהם. הסכם זה מצטרף לשלושה הסכמים אסטרטגיים נוספים עליהם חתמנו מתחילת 2021 עם חברות בינלאומיות מובילות, ואנו נמצאים בתהליכי פיתוח ומו"מ מסחרי מתקדמים מול מספר תאגידים בינלאומיים נוספים".
1 צפייה בגלריה
עמיחי בר ניר מנכ"ל טופ גאם
עמיחי בר ניר מנכ"ל טופ גאם
עמיחי בר ניר מנכ"ל טופ גאם